בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
העצמה אישית בתחומי החיים השונים

אימון להעצמה אישית ככלי למינוף בתחומי החיים

העשור האחרון פתח בפנינו דלת לעולם המודעות העצמית הן במחקרים מתחומי הפסיכולוגיה וחקר המוח, הן בהתפתחות תחום האימון האישי והפסיכולוגיה החיובית.

המודעות העצמית, קרי היכולת של אנשים להתמודד עם מציאות והתנהגויות שונות תוך הבנה כי הן אינן מקדמות, הביאה לרצון ללמידה ופיתוח בתחומי ההעצמה האישית. העצמה אישית היא הדרך לבחון את עצמנו, הן מבחינת התנהגויות, הן מבחינת מחשבות, להבין מה חוסם אותנו מהצלחות, להבין את החוזקות שלנו וכן את הרצונות והחלומות שלנו ולנתב את כל אלו לידי מימוש והגשמה.

העצמה אישית היא קבלה עצמית, להיות מי שאנו ולא מי שהסובבים רוצים לראות ועל כן תהליך העצמה דורש אומץ – אומץ להתמודד עם מי שאנו, אומץ להתמודד עם הסביבה, אומץ להתמודד עם שינויים וכמו שאמר הלל הזקן: "אם אין אני לי מי לי, וכשאני לעצמי מה אני".

תהליך העצמה אישית מתחיל תמיד בהבנה 'מי אני?' לשם כך עלינו להשיב על מספר שאלות:

  • מה מאפיין אותי מבחינת כישורים ויכולות?
  • מה חשוב לי בחיים? ומהם הערכים שלי?
  • מה הייעוד שלי?

שאלות אלו תעזורנה לנו לבחון את ה'עצמי' שלנו שהרי ללא ידיעת ה'עצמי' שלנו לא נוכל לכוון עצמנו ולהתפתח לאף כיוון.

אחרי שנשיב על שאלות אלו נוכל לפנות לתהליך העצמה אישית בו נבחן מה יגרום לנו להיות מאושרים? היכן נוכל להשיג הצלחות וכיצד? איך נגיע להישגים בתחומים החשובים לנו? איך נתגבר על מכשולים, מחשבות שליליות, דעות קדומות, לחצי סביבה וננתב עצמנו למקומות טובים עבורנו?

העצמה אישית פועלת למען מימוש הפוטנציאל האישי שלנו תוך הערכה ובטחון עצמי גבוהים, מודעות גבוהה, עצמאות מחשבתית והתנהגותית, רתימת הכוחות הפנימיים שלנו ורצון עז להישגים ובחירות נכונות עבורנו.

העצמה והתפתחות  אפשריים בתחומי הקריירה בעזרת אימון קריירה, בתחומי הניהול בעזרת אימון מנהלים ובתחומים האישיים בעזרת אימון אישי. העצמה אישית  מתאימה לכל מי שרוצה להתקדם בחיים, בעבודה, בקריירה המקצועית, לממש עצמו, לקבל החלטות מושכלות, להתנהל בצורה אפקטיבית ולהצליח.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

 

לקריאה נוספת – אימון להעצמה אישית

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה