בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
אימון מנהלים ולקיחת אחריות

אימון מנהלים ואחריות אישית

בתהליכי אימון מנהלים ו- אימון קריירה, אני נתקלת פעמים רבות בקושי של לקיחת אחריות. המילה 'אחריות' מזמינה לאתגרים, העזה וחופש פעולה ובמקביל מעלה חששות שכן פירושה מעבר מהתנהלות פאסיבית לאקטיבית ונקיטת פעולות ומשמעותה בעיקר שהתוצאות הן באחריותנו.
כמה פעמים נתקלתם במנהלים המאשימים את המנהל הישיר או הארגון במצבם?
כמה פעמים נתקלתם במשפטים:
אם היו מאפשרים לי
אם לא הייתי תלוי באחרים
אם היה בסמכותי

קל להטיל אחריות על האחר ויש בכך היצמדות לאזור הנוחות לעומת 'הגדלת ראש' ולקיחת אחריות אישית. ב אימון מנהלים ו- אימון קריירה אני עוזרת למנהלים לקחת אחריות תוך לימוד ההרגלים והאמונות המעכבים וחוסמים אותם ומאפשרת להם לעשות שינויים שיובילו לצמיחה בקריירה ולהערכה מצד ההנהלה.
ובהקשר זה להלן לינק לראיון מעניין עם אנריקה סאלם, נשיא ומנכ"ל ענקית אבטחת המחשבים סימנטק, ובו הוא ממליץ לעובדים – קחו אחריות על הקריירה שלכם, אל תחכו שהחברה תעשה זאת במקומכם:

"אני חושב שפיתוח אישי הוא אחריות אינדיווידואלית. אני אומר זאת שוב ושוב. חברה צריכה לספק כלים, אבל זאת אחריותו של כל עובד. אני מאמין בלב שלם שהאנשים הטובים ביותר מקדישים זמן לפיתוח מיומנויות ושהם רעבים לידע, אבל זאת אחריות שלהם, לא של החברה. אני לא אוהב כשאנשים אומרים 'הם לא דואגים לי. הם לא חושבים על הקריירה שלי'. אתם חייבים לקחת אחריות על הקריירה ועל ההתפתחות שלכם. אני חושב שזה קריטי".
אימון מנהלים ו- אימון קריירה יכוון אתכם ללקיחת אחריות ושליטהבעתיד המקצועי שלכם

לקריאת הכתבה במלואה: http://www.themarker.com/career/1.1535481

לקריאה נוספת – אימון מנהלים, קואצ'ינג למנהלים

להיות אדם פירושו לקבל אחריות (אנטואן דה סנט-אכזופרי)

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה