בלוג האימון של טלי פלד
0
17/02/2013
אימון מנהלים וחשיבה יצירתית

חשיבה יצירתית היא חשיבה עם דמיון. היא מניבה רעיונות חדשים, דרכים חדשות להתבוננות בדברים. היא מקשרת בין דברים או בין רעיונות אשר קודם לכן לא היה קשר ביניהם ומעלה את הדברים הכי פחות סבירים ולעיתים היא סוג של פנטזיה, מחשבה 'פרועה'. היא מאפשרת יציאה מתוך דפוסים קיימים על מנת להסתכל ולבחון דברים בדרך שונה. חשיבה יצירתית נחשבת לחשיבה מקורית ומובילה פעמים רבות למוצרים ורעיונות נדירים, מהפכניים ומובילים.
חשיבה יצירתית אינה עדיפה על חשיבה הגיונית. היא פשוט שונה ממנה. המנהלים הטובים ביותר הם יצירתיים והגיוניים כאחד. בסופו של דבר, יצירתיים ככל שיהיו, עליהם לקבל החלטה. החשיבה ההגיונית נחוצה כדי להבטיח כי זו ההחלטה הנכונה.
אימון מנהלים כמו גם אימון אישי לקריירה הוא תהליך המאפשר למידה ויצירתיות במסגרת תומכת המאפשרת בתחילתו 'להתפרע' במגוון רעיונות ופנטזיות ובהמשך בחינה של אלו למול המציאות, למול חסמים וערכים של המתאמן. משום כך ניתן לומר כי אימון קריירה / אימון מנהלים הוא תהליך משמעותי למתאמנים בכלל, כל שכן לאנשים העוסקים בתחומי הפיתוח השונים.

החשיבה היצירתית אינה קלה שכן רובנו לכודים בתוך מחשבות רגילות הנובעות מדפוסי חשיבה ודרכי התנהלות מקובעים. אנו מתנהלים כמצופה מאתנו ואיננו קוראים תגר על דפוסים שגרתיים וברורים לנו. יש לנו נטיה ברורה לקונפורמיות, ללכת עם ה'זרם' ועם המצופה מאתנו שכן זו הדרך הקלה יותר מאשר התמודדות עם חשיבה יצירתית או התעמתות עם עמיתים לגבי דרכים חדשות.

באימון מנהלים שמטרתו יצירתיות אנו עוסקים בסיעור מוחות והצלבת רעיונות שונים. כאשר מתנהל אימון לצוות מנהלים, סיעור המוחות מאפשר הפריה הדדית וצמיחת רעיונות רבים. השלב הראשון צריך להיות כזה המאפשר העלאת רעיונות ללא מגבלות והתנגדויות.
כעקרון, טכניקת סיעור מוחות (Brain Storming) נועדה לאפשר העלאת מספר רב ומגוון של הצעות.
בנוסף, ככל שקבוצת המנהלים תכלול אנשי מקצוע מתחומים שונים – כך יהיו הרעיונות מוצלחים יותר שכן כל מנהל מביא זוית מבט שונה. חשוב ליצור אוירה בה אף אחד מהמנהלים אינו חושש להעלות רעיונות.

אימון מנהלים ואימון קריירה בתחום היצירתיות הם תהליך המאפשר למתאמן להביא לידי ביטוי יכולות אישיות ומימוש עצמי והם תהליכים המניעים בקרב מתאמנים ומנהלים רבים רוח של ספונטניות, אומץ, התלהבות וחשיבה בלתי שגרתית – אנתיטיזה לחשיבה הביקורתית שכה הורגלה לה ואשר עוצרת רבים מאתנו להעיז.
תמיכה לחשיבות היצירתיות בעולם הניהול עולה מסקר שערכה חברת IBM בקרב 1500 מנכ"לים אשר בחרו ביצירתיות בעסקים כתחום החשוב ביותר למנהיגות. אימון קריירה / אימון מנהלים ליצירתיות הוא כוח מניע בעולם האישי הפרטי של המתאמן, ודאי שבעולם העיסקי ובארגונים – שם הוא כלי משמעותי בפיתוח מנהלים.

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה