בלוג האימון של טלי פלד
0
04/03/2013
אימון מנהלים ופיתוח טאלנטים

האם די בפיתוח טאלנטים בארגונים?

מגמה מובילה כיום בעולם הארגונים הינה  'פיתוח טאלנטים' וכמי שעוסקת באימון מנהלים – אני עובדת עם 'טאלנטים' רבים, אולם אלו מהווים רק 10-20 אחוזים מאוכלוסיית הארגון.
האם נכון להתעלם מ- 80% העובדים הנותרים בארגון? הרי הם ליבת הארגון וכאשר לא מפתחים את הליבה, הטאלנטים מתקשים להוביל, הארגון מתקשה 'לרוץ קדימה' ובכלל יש קושי לדעת למי מעובדי הליבה יש פוטנציאל לעלות במדרג בכשרונות וכך למעשה מפסיד הארגון כישורים ויכולות רבים.
פיתוח השכבה העליונה בארגון, דהיינו מנהלים בתפקידים בכירים ובמשרות מפתח בארגון ברורה לחלוטין שכן אלו בעלי כשרונות הנחוצים להובלת הארגון. יחד עם זאת המשוואה אינה שלמה ללא טיפוח שכבת הביניים אשר מאפשרת לזהות פוטנציאל של עובדים ממוצעים וליצור עבורם פלטפורמה מתאימה למימוש תוצאות ארגוניות ואישיות יוצאות דופן. בעבודתי באימון קריירה ואימון מנהלים אני מאפשרת למנהלים ועובדים מליבת הארגון צמיחה אישית תוך שדרוג ופיתוח מקצועי, רכישת מיומנויות ניהול ושיפור ביצועים כל זאת לטובת הארגון.
טיפוח שתי השכבות מאפשר לארגונים לשמור על יציבות כח האדם, מונע תחלופה גדולה והוצאות כספיות הנובעות ממנה ומאפשר תרבות בה כל העובדים מרגישים נתרמים ותורמים, מוערכים, בעלי מוטיבציה ושבעי רצון.

לקריאה נוספת – פיתוח מנהלים, אימון מנהלים 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה