בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים ושאילת שאלות

אימון מנהלים מיטבי

פיטר דרוקר, אבי תורת הניהול אמר : "המקור הנפוץ ביותר של טעויות בהחלטות ניהוליות הוא הדגש על מציאת התשובה הנכונה במקום על מציאת השאלה נכונה".
ואכן תהליכי אימון מנהלים מוכיח כי מנהלים רבים ממהרים לתת תשובות לבעיות שעולות חדשות לבקרים על שולחנם בעת שחלקן הגדול אינו דחוף, אינו חשוב ואינו משרת או מקדם את האינטרסים של הארגון וזאת במקום לשאול את השאלות הנכונות.
דוגמא נהדרת לשאלה חשובה היא – מהם הדברים המרכזיים שעלי להשיג ברבעון הקרוב? שאלה כזו מאפשרת סדר עדיפויות וקדימות לחשוב על פני הדחוף. שאלה שכזו מציבה יעדים ברורים ולכן גם מפנה את תשומת הלב לבחינת המשאבים הנדרשים, למתן משימות לאנשי מפתח ועוד.
שאלות נוספות שאני מעלה במהלך אימון מנהלים הן: אילו פרוייקטים יקדמו אותנו על פני המתחרים ומה העלויות שלהם? לעיתים עושים פרוייקטים שהחזר ההשקעה עליהם לא בהכרח מצדיק את האנרגיות, זמן ומשאבים שהושקעו בהם. את מי רותמים למשימה ומי יראה מחויבות? שאלה הקשורה להון האנושי בארגון ויכולה להציב בפני עובדים אתגרים לעשייה.
אז לפני שאתם ממהרים לענות על כל שאלה ולספק כל בקשה וקריאה לעזרה – נסו במקום זאת לשאול שאלות נכונות, לארגן מחשבות ולתכנן. שאלות טובות מקדמות חדשנות בארגונים, מאפשרות סיעור מוחות, הנעת עובדים והצבת יעדים נכונים.

לקריאה נוספת – אימון מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה