בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון אישי ושינוי הרגלים

כיצד משנים הרגלים ?

האופי שלנו הוא סה"כ כלל ההרגלים בחיינו. הרגל הוא דבר שאדם התרגל לעשות בתדירות גבוהה. ההרגלים שלנו מעצבים את חיינו בשל היותם דפוסים עקביים, לא תמיד הם נעשים במודע ולא תמיד הם משרתים אותנו או מייצרים אפקטיביות בחיינו אך הם נעשים 'טבע שני' שלנו מבחינת דפוסי פעולה. חלק מההרגלים שלנו בהיותם דפוסים חוזרים הופכים למעין 'אוטומט' מבלי שנקדיש להם חשיבה. קיימת חלוקה ברורה בין 'הרגל טוב' ל'הרגל רע'. הרגל טוב יכול להיות למשל הרגל של למידה , הרגל רע יכול להיות דחיינות או תלות באחרים בכל דבר שאנו עושים. מה קורה כאשר יש צורך לשנות הרגלים? קשה מאד לשנות אותם שכן ההרגלים מושרשים עמוק בתוכנו ואולם לעיתים השינוי הכרחי כדי שנגיע ליעדים ונחווה הצלחות והתקדמות. שלושה דברים נדרשים על מנת לשנות הרגלים רעים שאינם משרתים אותנו ולהפוך אותם להרגלים טובים ובעיקר אפקטיביים:
ידע – הידע עונה על השאלה מה לעשות ומדוע
כישורים – עונים לשאלה כיצד לעשות דברים
רצון – מהווה את ההנעה האמיתי
שילוב של כל השלושה מאפשר לנו לשנות את הראייה שלנו ועל ידי כך לשנות הרגלים, לייצר פעולות אפקטיביות, להשתחרר מפרדיגמות ישנות לחולל שינויים גדולים בחיינו ולצמוח. לשם כך נדרשת כמובן גם בשלות רגשית ושכלית, עצמאות ובטחון ביכולת שלנו לשינוי בהרגלים.
איך משנים הרגלים בקרב מנהלים? כמו בחיים האישיים, באימון מנהלים עובדים על המודעות האישית אשר מאפשרת לנו לייצר שינוי בהרגלים. מודעות היא ההכרה בפעולות ומחשבות שבדר"כ אנו לא ערים לקיומן ולהשלכות שלהן. כאשר מתפתחת מודעות, משתנה החשיבה וכשזו משתנה – ניתן לשנות הרגלים ולנסות דרכים חדשות. אימון למנהלים הוא כלי לשינוי הרגלים וצמיחה בתחום הניהולי בדיוק כמו בחיים האישיים שלנו.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה