בלוג האימון של טלי פלד
0
14/10/2018
אימון מנהלים – למה ומתי: האני מאמין שלי

אימון מנהלים – למה זה חשוב

מנהלים רבים פונים אלי לתהליכי אימון מנהלים ומבקשים לשמוע על התהליך. קיבצתי, עבורכם, כמה תובנות שלי ונקודות חשובות בעיני לתהליכי האימון. זו השיטה שלי, מקוה שזה יעזור לכל אחד ואחת מכם:

ההגדרה הבסיסית של אימון מנהלים מדברת על יכולת הקשבה של המאמן למנהל המתאמן ושאילת שאלות מתאימות אשר יאפשרו למנהל לבחון סוגיות ניהוליות ואתגרים שמעסיקים אותו ולמצוא להם פתרונות. סוגיות אלו יכולות לכלול נושאים הקשורים לכניסה לתפקיד ניהולי, קשיים ואתגרים בתפקיד, התמודדויות עם סיטואציות ניהוליות מורכבות, התמודדות עם קולגות כפיפים ועמיתים, מתן פתרונות לדילמות מורכבות ועוד.

ההנחה בבסיס אימון המנהלים היא שניהול הוא מקצוע אותו צריך ללמוד וכי העובדה שקודמתם לתפקיד ניהולי עדין לא מעידה על דבר מעבר לפוטנציאל שלכם להצליח.
אימון מנהלים מטרתו להפוך את פוטנציאל ההצלחה הזה להצלחה בפועל בתפקיד ניהולי.

coach-407290_1280
כמובן שמרכיבים בסיסיים אלה נמצאים בכל אימון שאני מתחילה אך ברבות השנים מתוך הרבה מפגשים ואימוני מנהלים הבנתי כי על מנת להשיג תוצאות מצויינות באופן מיידי (כי הרי למנהל שנתקל בקשיים אין עכשיו זמן לטעות, הוא רוצה וצריך להצליח…) הוספתי 2 אלמנטים חשובים והם: הקניית מיומנויות ניהול וליווי אישי בין המפגשים.

אימון מנהלים והקניית מיומנויות ניהול

לרוב המכריע של המנהלים הצעירים וגם לאלו שכבר נמצאים בתפקיד ניהול מספר שנים יש  חוסר במיומנויות ניהול. לכן, תהליכי האימון איתי משלבים רכישת מיומנויות ניהול, שיפור מיומנויות אישיות ויישום המיומנויות בפועל בחיי היומיום. מהרגע הראשון אני מנתחת יחד עם המתאמן מהם הכלים והמיומנויות הניהוליות שעומדים לרשותו, באיזו רמה, ומה הכלים והמיומנויות שחסרים לו. משם זה כבר הרבה יותר ברור על מה צריך לעבוד, אילו כלים להקנות ואילו לשפר.

אימון מנהליים וליווי אישי 

מתוך ההבנה כי המתאמנים שלי ממשיכים להיתקל באתגרים כל רגע ורגע שהם בעבודה, ומתוך האמונה כי הכאן ועכשיו של כל אחד מהם הוא זמן משמעותי ללמידה חשוב לי להיות זמינה עבורם במידה ונתקלו בדילמה ומרגישים שזקוקים לשיקוף/חיזוק/ראייה נוספת למול שלל האתגרים הניהוליים שלהם.
אני זמינה למתאמנים במייל/הודעות, חשוב לי שהם ישתמשו בזמינות הזו. הליווי והתמיכה בין המפגשים מעבר להעמקת הלמידה וההתפתחות מעניקים עוגן תמיכה ומחזקים את המתאמנים מתוך הידיעה שהם לא לבד.

השילוב של אימון אישי, רכישה ושדרוג מיומנויות ניהול , לצד הליווי האישי מקנים למנהלים ביטחון רב ומסייעים להצלחת התהליך ולהצלחת המנהלים בתפקיד.
מבחינתי זהו השילוב המנצח להתלחה בתפקיד ניהולי וקריירה משגשגת שכן אין הזדמנות לרושם שני…, כשלון אינו אופציה שאנו חפצים בה, הצלחה בתפקיד מחייבת הכנה ולמידה אחרת אנחנו מהמרים על התפקיד.

אימון מנהלים – מתי כדאי למנהלים לפנות אלי לאימון?

  • בכניסה לתפקיד ניהולי ראשון – על מנת לעשות את הכניסה חלקה, להימנע מטעויות של 'מתחילים' ככל שניתן, לרכוש מיומנויות ולנהל בהצלחה כבר מההתחלה
  • במעבר בין תפקידים שונים – על מנת להגיע מוכן לתפקיד שונה, לסגור פערים שונים שקיימים ודרישות לתפקיד הבא.
  • במעבר לתפקיד בכיר יותר – על מנת להתמודד נכון ובהצלחה עם אתגרים מורכבים יותר, עם משימות מרובות וניהול צוותים גדולים יותר וכן דרישות לביצועים מההנהלה

אימון מנהלים – מטרת תהליך אימון מנהלים איתי

  • להיכנס בצורה חלקה לתפקיד הניהולי
  • לסייע למנהל להתמודד בצורה מיטבית עם התפקיד ולהצליח
  • להעלות את הביטחון העצמי של מנהלים ביכולם להתמודד עם סיטואציות ניהוליות מורכבות
  • לאפשר למנהל לבנות סמכות ניהולית בצורה שתאפשר לו הצלחה אשר תוביל בהמשך גם לקידום
  • לאפשר למנהל 'מישהו לרוץ איתו' – מישהו שישקף, שיבחין בטעויות שלו ויסייע, שיהיה פרטנר לסיעור מוחות
  • לרכוש ולשדרג מיומנויות ניהול שיהוו מעין 'ארגז כלים' למנהל להמשך דרכו ולכל תפקיד

 

הצלחה או כישלון - זה תלוי רק בכם

 

לקבלת פרטים על תוכניות הליווי שלי למנהלים – מוזמנים לפנות אליי ונשוחח: 050-8380603

 

לקריאה נוספת – אימון מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה