בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים – מה יאפשר לכם לנהל טוב

על אימון מנהלים וערכים בעולם הניהול

ספרי ניהול רבים עסוקים בפיצוח המשוואה הקשה: מה הופך מנהל להיות מנהל טוב?
מזמן הבנו כי הסוד אינו טמון במדידה הכמותית, אז מהו הקוד?
אחרי כמה שנות אימון מנהלים אני יודעת לאמר בוודאות כי אין נוסחה אחת בלבד אלא זהו רצץ נוסחאות ועדיין המפתח טמון במערכות יחסים, ערכים ותקשורת פתוחה.
באחד מירחוני משאבי אנוש שקראתי לאחרונה היתה כתבה על ההבדל בין ניהול לשליטה. אז זהו שהיום לא ניתן לנהל לאורך זמן על ידי שליטה. אימון מנהלים הוא כלי אפקטיבי לניהול אנשים בעידן שונה.
למעשה, מזמן הסתיים עידן ה- MBI – Management by Instructions, ניהול ע"י הוראות ופקודות. אנו בעידן בו מנהל טוב יודע לשלב בין שני סוגי ניהול: MBO-Management by objectives ניהול על פי יעדים שהוא נר לרגלה של כל חברה עסקית בתוספת של MBV-Management by values ניהול על פי ערכים.
מנהל מיטבי לכן הוא זה הניחן ביכולות תקשורת גבוהות ובעיקר יכולת הקשבה. הוא משכיל לבנות לו צוות עבודה הטרגוגני המורכב מיחידים בעלי זהויות וכישורים שונים המשלימים זה את זה בבחינת השלם גדול מסך חלקיו, ולנהל אותו מתוך ערכים של כבוד, יושרה, שקיפות , רגישות לרגשות כל אחד מהצוות ותוך רתימה לעבודה משותפת למען מטרות עסקיות משותפות.
אימון מנהלים מאפשר את התובנה כי כאשר מנהלים מתוך ערכים מקטינים את כמות הקונפליקטים בארגון ובין אנשים ומשכילים לרתום את יכולות העובדים לעבודה משותפת.
ניהול, כאמור, הוא אחריות להנהיג ולהוביל ולא אמצעי לשליטה על עובדים ולמתן פקודות. מנהל טוב יודע להנחות את עובדיו אך גם מאפשר להם עצמאות, מעניק להם סמכות ומאפשר להם להביא לידי ביטוי את כישוריהם ויכולותיהם. מערכת יחסים כזו בנויה על ערכים של שיתוף, הערכה, העצמה והיא מאפשרת לעובדים לקיחת אחריות והגדלת ראש.
מנהל טוב מתייחס לעובדיו מתוך כבוד והערכה, מבין כי ניהול הוא לא שליטה וכי עובדים הם ערך ונכס לחברה.
מנהלים טובים יודעים לשים את האגו בצד, לא חוששים להקיף עצמם באנשים מצליחים ומקצועיים ולא חוששים להעצים אחרים, הם יודעים להניע עובדים וליצור אצלם מוטיבציה, הם אינם חוששים מחדשנות ומעודדים העלאת רעיונות שונים, הם אינם חוששים משינויים ומבינים כי אנו חיים בעידן של שינויים תמידיים ובלתי נמנעים ומתייחסים אליהם כאל אתגר מקצועי ואישי והם בעיקר מבינים כי הם לא מבינים ויודעים הכל ונכונים תמיד ללמוד. עבודה בסופו של יום צריכה להיות מהנה ומאתגרת.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון מנהלים 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה