בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים – מנהיגות על ידי בחירה

אימון מנהלים ומנהיגות

זווית ראיה מעניינת בנושא מנהיגות מביא Eric Papp בספרו – Leadership by Choice ובו הוא אומר:-
מנהיגות היא תמיד בחירה. במנהיגות מתוך בחירה, עושים בחירה מודעת על הרצון והיכולת להשפיע על אחרים באופן חיובי.
יכולת הנהגה אפשרית על ידי ניהול עצמי וניהול אחרים בארבעה תחומים והם: תקשורת, הובלת צוות, יצרנות ופיתוח אישי.
נושאים אלו עולים באופן קבוע בתהליכי אימון מנהלים וכן פיתוח מנהלים.

תקשורת – כמה טוב אתה מקשיב כמנהיג ומוביל? האם אתה שואל שאלות? האם אתה מדבר עם השפעה? כמה מן הבעיות שלנו נגרמות על ידי חוסר הקשבה?
אנחנו מקשיבים טובים יותר לאנשים שאנחנו אוהבים, אבל אנחנו יכולים ללמוד להקשיב טוב ועם חיבה לכל אחד. אז מה מונע מאתנו לעשות זאת? דעות קדומות על אחרים ולכן , כדי להוביל, עלינו לסגל הקשבה מתוך חיבה וללא דעות קדומות.
אימון מנהלים ו- פיתוח מנהלים הם תהליכים בהם עובדים על נושא ההקשבה משני היבטים: פיתוח אישי של מנהלים על ידי הקניית הרגלי הקשבה נכונים והקשבה כתהליך העצמה של כפיפים שלהם.

הובלת צוות – עד כמה ביכולתכם כמנהיגים לבסס אמון, לנהל קונפליקט בריא, להשיג תוצאות עם אחרים?
תרבות ההאשמה מלמדת אנשים שהם יכולים להסיר אחריות על ידי הטלת אשמה באחרים אך כשמלמדים תרבות ללא אחריות קשה להגיע למשהו שהוא מעבר לבינוניות. מנהיג אינו יכול להוביל ללא אחריות אישית. לכן יש לנקוט בפעולות לפני שמדברים, להבין כי מעשים חזקים יותר ממילים, יש לשתף באחריות ויש לרשום את ההתקדמות במעשים כדי להראות צמיחה מתמדת. יש לשאוף לעקביות במעשים ולא לשלמות. אימון מנהלים ו- פיתוח מנהלים מכוון מנהלים לסגל לעצמם הרגלים של לקיחת אחריות בכל דרג.

פרודוקטיביות – עד כמה אתם מתכננים את זמנכם היטב ועד כמה אתם ממוקדים ?
כמנהיגים עליכם להיות יצרנים של תוצאות, לדעת איך זמנכם מתוכנן, לתכנן דברים מראש, להתמקד בדברים החשובים ולשאוף לתוצאות, הן חשובות ולא התהליכים. בהקשר זה – לאלץ אחרים לעשות דברים בדרך שלכם אינה הדרך להאצלה ולתוצאות אלא הדרך לסביבה לחוצה ולא מועילה.

פיתוח אישי – מה אתם עושים כדי לפתח את עצמכם?
מנהיגים מוצאים השראה כאשר הם מתחברים לשקט הפנימי שלהם המאפשר להם להגיע לתשובות. לכן, הובילו אחרים מתוך השקט האישי. שקט יאפשר לכם להתמודד עם מצבי לחץ. בנוסף לכך אמצו לכם הרגלי שינה טובים, הבינו כי טעויות הן חלק מהדרך, עיסקו בנתינה כי היא מעוררת ולימדו להנות מהדרך.

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה