בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון מנהלים – מנהיגים וריבוי אינטליגנציות

האם מנהיגים  הם בעלי אינטליגנציות רבות?

מחקרים רבים מהעשור האחרון דנים בתכונות מנהיגים לצד מחוייבות הכפיפים אליהם, עבודת הצוות שלהם והאפקטיביות שבהנהגתם. המחקרים מראים כי מנהיגים מצליחים מתגלים באופן עקבי כבעלי יכולות מפתח רבות מבחינה חברתית, קוגניטיבית והתנהגותית, כלומר, הם ניחנים במגוון יכולות הקשורות לאינטליגנציות שונות (רגשית, התנהגותית, קוגניטיבית ועוד). יכולות אלו באות לידי ביטוי בעבודת היומיום שלהם ביכולת לפרש מצבים, להשפיע על תפיסות הכפיפים להם כמו גם על תפיסתם בעיני הכפיפים כדמויות סמכותיות, ביכולת הכריזמטית שלהם המכילה מימד של גאווה בקרב הכפיפים אליהם כמו גם כבוד אליהם ואמונה ביכולתם להוביל צוות, ביכולת לנתח מצבים ולקבל החלטות אפקטיביות, ביכולת לנהל תקשורת בינאישית טובה ואף כזו שסוחפת אחריהם.
מנהיגים אלו ניחנו ביכולות אינטלקטואליות המאפשרות להם ראייה מרחבית, הבנה כוללת של תהליכים, מצבים ואנשים. הם מתאפיינים ביחס אישי ורגישות לכפיפים וכן ביכולת הקשבה גדולה. בנוסף הם בעלי יכולת להתמודד עם משימות מורכבות. מחקרים שונים מראים גם כי מנהיג מוצלח הוא בעל מאפיינים חזקים של תפיסה חברתית וגמישות בהתנהגות שלו לקבוצות שונות של עובדים ויכולת הנעה של קבוצות שונות באופיין. מנהיגים קולטים מהר סימנים רגשיים ומסוגלים לנהל בצורה חכמה רגשות של אחרים וגם של עצמם, הם רגישים ובעלי מודעות לצרכים של האחרים.
האם מנהיגים נולדים כך? ממש לא. הם מתפחים כישורי מנהיגות מגיל צעיר ויש להם מודלים לחיקוי ותמיכה חזקה מהמשפחה אך בהחלט ניתן לפתח כישורי מנהיגות גם בקרב מנהלים בעזרת אימון מנהלים.

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה