בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים – מעבר ממנהיג למנהיגות

אימון מנהלים ומנהיגות

אימון מנהלים יכול לעזור למנהלים לטפח כישורי מנהיגות ולהוביל צוותי עבודה להצלחות. במאמר מעניין מדבר המאמן גארי כהן על הצעדים במעבר ממנהיג ככותרת היררכית בלבד למנהיגות בפועל ונשען על נסיונו בתהליכי אימון מנהלים.
גארי כהן טוען שלימדו אותנו בשלבים מוקדמים מאוד לכבד את הסמכות היררכית והחברה שלנו מכנה עמדה זו של היררכיה בשם מנהיג. אולם, 'מנהיג' הוא רק תואר וכשמישהו מוצא עצמו במקום הזה, על אף שיש לו חונכים גדולים, מאמנים, בוסים, עמיתים ומודלים לחיקוי אשר ילמדו אותו את הכישורים, תכונות והתנהגויות של מנהיגות – מסתבר כי רבים חשים מנותקים מעמדת המנהיגות בפועל.
לדעת גארי כהן – ניתוק זה מגיע משלושה תחומים שבהם נדרש להוביל: מנהיגות עצמית, הנהגת אחרים, ומנהיגות של ביצועים.
על מנת שמנהיג לא ישאר בעמדה היררכית בלבד אלא יסגל הרגלי מנהיגות עליו להתחיל בהתנהגויות חדשות ועל כן עליו להכיר עצמו לפני הכל ולפני שיהיה מסוגל להבין אחרים. כדי שמנהיג יבין עצמו ויוכל להנהיג עליו לפתח מודעות עצמית ולשאול את עצמו כמה שאלות הקשורות למנהיגות והן:

1) האם אתה מתמודד עם הבעיות שלך?
אנחנו נמנעים מתחומים מסוימים המהווים אזורי אי נוחות שלנו או השייכים לנקודות חולשה שלנו אך
מנהיגים אמורים להתמודד עם תחומים אלה של אי ולפתח יכולת ומודעות להתמודד עם חסרונותיהם ואזורי הימנעות שלהם. אימון מנהלים יכול לעזור בהתמודדות זו.

2) האם אתה עם 'עודף' שליטה?
לעתים קרובות, כשמנהיג לא סומך על אחרים זה לא בגלל שהם לא ראויים שיסמכו עליהם אלא בגלל שהוא לא למד לסמוך על אחרים. כשמנהיג מתנהג בשליטה דומיננטית מידי הוא מראה את חוסר האמון שלו באחרים וביכולתם לעשות מה שצריך לעשות. אימון מנהלים מאפשר למנהלים ללמוד כלים כדי להנהיג על ידי כך שישחררו שליטה ויסמכו על אחרים.

3) האם אתה קר, מנוכר ורחוק מאחרים?
על מנת להוביל , מנהיג צריך להתייחס לאחרים והם צריכים להתייחס אליו. כשמנהיג קר ומנוכר הוא אינו נגיש לעצמו או לאחרים. אימון מנהלים נותן התייחסות לנושא זה בהיבטים של תקשורת בין אישית.

4) האם אתה מרוכז בעצמך, שאפתן מדי, או נרקיסיסט?
אם אתה רוצה לפתח כישורים של מנהיגות, עליך להכיר בעובדה שיש אנשים סביבך. כאשר הינך מדבר במילים 'אני' ו- 'לי' זה סימן ברור שהאגו או התדמית האישית חשובים לך יותר מכל. מנהיגות כוללת את הסובבים אותך.

5) האם יש לך אנשים שעובדים בשבילך?
אם יש לך צוות המראה ביצועים גרועים ואינך מחליף אותו – אינך מנהיג ומוביל. אם אתה סבור שאתה החכם ביותר בצוות אנשיך – יתכן ואינך מקיף עצמך באנשים שיכולים לאתגר אותך, יתכן ואתה נרקיסיסט, יתכן ואנשים מוכשרים לא רוצים לעבוד איתך.

6) האם אנשים סומכים עליך?
אם אתה מדבר עם אחרים על אחרים מאחורי גבם – אתה יוצר מצב שבו אי אפשר לסמוך עליך, אתה יוצר חוסר אמון בקרב הסובבים אותך. כדי לפתח מנהיגות עליך לפתח יכולת רגשית לתקשר בצורה ישירה ולא מאחורי הגב.

לקריאה נוספת – אימון מנהלים, פיתוח מנהלים

להלן קישור למאמר:
אימון  מנהלים – שישה צעדים למנהיגות

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה