בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
אימון מנהלים – ניהול במקרו וניהול במיקרו

על חשיבות הניהול במקרו

אימון מנהלים מפגיש אותי שוב עם נושא הזמן – מנהלים רבים נתקלים בבעיה קשה בניהול הזמן והרי מזמן הבנו כי הזמן הוא משאב מוגבל ולכן כשמדברים על ניהול זמן – הכוונה היא לניהול אישי אפקטיבי, כזה שיאפשר לנו מיקוד בדברים החשובים במסגרת זמן נתונה. היכן אם כך הבעיה? הבעיה טמונה בנטיה של מנהלים רבים להתמקד במיקרו ולא במאקרו. המיקרו כולל מעורבות בכל דבר שקורה, בכל נושא – בין אם הוא חשוב או לא, הוא כולל 'כיבוי שריפות' וירידה לפרטי פרטים והוא גם מאפיין מנהלים אשר אינם יודעים להאציל סמכויות.
ניהול במאקרו לעומת זאת הוא הניהול הנכון והוא כולל מיקוד בדברים החשובים באמת, אלו אשר יקדמו אתכם כמנהלים / יקדמו אתכם בקריירה ויקדמו את הארגון.
קואצ'ינג למנהלים נותן מקום נכבד לנושא של ניהול זמן ואבחנה בין המיקרו למקרו.
מטריצת ניהול הזמן מתחלקת לארבעה רביעים:

 

דחוף

לא דחוף

לא חשוב

I

II

חשוב

III

IV

אם תנסו לסווג ולרשום את כל המשימות היומיומיות שלכם בארבעת הרביעים האלו תוכלו לדעת האם אתם מנהלים במיקרו או במאקרו. ניהול במאקרו שייך לרביע השני שהוא הרביע הלא דחוף אך החשוב.
רביע זה הוא לב לבו של הניהול האישי האפקטיבי אך רבים לא מגיעים אליו משום שאינו דחוף (ואנו הרי 'נופלים' לידי הדברים הדחופים…) ומשום שהרביע הראשון והשלישי מפעילים אותם.
אימון מנהלים מסגל חשיבה חדשה על ניהול הזמן שכן מנהלים אפקטיביים אינם עוסקים כאמור במיקרו מנג'מנט אלא במאקרו ולפיכך חובה עליהם להאציל סמכויות, לתכנן אסטרטגיה, להסתכל קדימה, לא להיות מעורבים מידי בעבודת הכפיפים להם ולמעשה להביט מ 'מעוף הציפור' על המחלקה/החטיבה/הארגון שלהם תוך הבנת הסביבה העיסקית, איסוף מידע, קבלת החלטות נכונה, תכנון עתידי ומיקוד בדברים החשובים באמת.
על מנת לפעול ברביע השני יש להיות פרואקטיבי: בעל יוזמה ואחריות ובכך ללמוד לומר 'לא' לפעילויות אחרות שנדמות כדחופות ולומר 'כן' לפעילויות החשובות שברביע השני.
אימון מנהלים מחדד למנהלים כי אנשים אפקטיביים הפועלים ברביע זה אינם נוטים להתמקד בבעיות אלא נוטים לחפש את ההזדמנויות וזו הדרך הנכונה להתייעלות, אפקטיביות וצמיחה.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון מנהלים, אימון אישי לניהול זמן

זכרו: זמן הוא ההון היחיד שיש לאדם שאינו יכול להרשות לעצמו לאבד אותו (תומאס אדיסון)

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה