בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון מנהלים – ניהול צוות

ניהול ופיתוח צוות בצורה אפקטיבית

מנהל טוב בונה צוות טוב ומנצח על בסיס כישורים. מנהל טוב אינו מפחד מאנשים חזקים לצידו ולכן הוא מקיף עצמו בצוות בעל כישורים גבוהים.
תהליך בניית צוות איכותי המבוסס על כישורים יכול לעיתים להוות את ההבדל בין צוות מצליח לצוות שלא, בין הצלחה לכשלון.
אימון מנהלים מאפשר למידה של ניהול צוות אשר שונה מניהול קבוצת אנשים מעצם העובדה כי לצוות יש משימה משותפת. למשל: צוות אנשי פיתוח יעבוד על משימת פיתוח מוגדרת עם לו"ז קבוע לסיום המשימה. ניהול כזה מצריך מיקוד במשימה וניהול כל חברי הצוות לטובת אותה משימה מסוימת. המשימה אמנם משותפת אך הניהול הוא של אנשים שונים בתוך אותה משימה. אנשים שונים צריך לנהל בצורה שונה שכן אחד עובד לאט, אחד מהר, אחד מעלה רעיונות ופחות טוב בכתיבה, אחד טוב בביצוע בפועל וכו' וכאן נדרשת מיומנות ניהול אשר תחבר בין אנשים שונים בעלי יכולות אישיות שונות בצורה שתיצור בסופו של דבר השלמת משימה.
אימון מנהלים מלמד שכדי שצוות יתנהל בצורה אפקטיבית צריך ניהול נכון של הצוות ושל הכשרונות אך צריך גם שחברי הצוות יכירו את יתרונות וכישורי כל אחד מהצוות, צריך לנוווט נכון בעלי אגו בתוך הצוות ולהביא את הצוות לעבודה משותפת לאורך זמן אשר תביא לתוצאות מקסימליות עבור הארגון.
מנהלים צריכים לזכור כי הם אינם פועלים לבד בסביבה הארגונים שלהם וכי הצלחתם תלויה במידה רבה בצוות אותו הם מנהלים.
אם אתם מנהלים או אמורים לנהל צוות אני מזמינה אתכם לתהליך אימון מנהלים כדי ללמוד כיצד לנהל צוות בצורה אפקטיבית, להבין מה זה ניהול צוות בשונה מניהול רגיל של עובדים בודדים וכיצד יוצרים שיתוף פעולה בין חברי הצוות, לאבחן מכשולים בעבודת צוות ולהבין מהו המבנה הנכון של צוות.

 

לקריאה נוספת – אימון מנהלים,  פיתוח מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה