בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים – על מנהלים וטאלנטים

קצת על פיתוח מנהלים בארגונים

פיתוח מנהלים הכרחי בעידן הנוכחי כחלק מפיתוח ההון האנושי בארגון והכנת עתודה ניהולית. ארגונים מצליחים הם אלו המשקיעים בפיתוח מנהלים. גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט בראיון למגזין Leaders מחודש אוקטובר 2011, מדבר על תכונות מנהלים ופיתוח מנהלים הנחשבים ל-טאלנטים:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000686292

גיל שויד, כאמור, מנהל את צ'ק פוינט מאז ימיה הראשונים. היום מדובר על חברה שפועלת בעשרות מדינות, מעסיקה יותר מ-2,200 עובדים ובין לקוחותיה נמצאות 98% מחברות ה-Fortune 500.

– מה לדעתך נדרש ממנהל טוב?

"המון דברים, אבל אם ממפים את זה אפשר להגיע לשלוש תכונות עיקריות. הראשונה היא ידע מקצועי/יכולת לפתור בעיות, כלומר לעזור לעובדים ולארגון להתמודד עם אתגרים מקצועיים. השנייה היא חזון: לדעת לאן ללכת, להוביל וליצור. והשלישית היא היכולת לגדול (to scale): להדריך, לגייס וליצור מערכת שצומחת. יש כמובן עוד, אבל אלה בעיניי התכונות העיקריות. ברור שלא כל המנהלים שווים בכל התכונות, אך לדעתי מנהל בכיר צריך להתאפיין בשלושתן. אצל מנהל זוטר יכולה להיות רק תכונה אחת חזקה ובכל מקרה כדאי לפתח את התכונות האלה".

– יש עניין של איתור ופיתוח טאלנטים בצ'ק פוינט?

"אני פחות מאמין בלהגדיר טאלנט. אם מגדירים קבוצה של 5% מהעובדים כטאלנטים, למעשה מגדירים את ה-95% כלא טאלנטים, וזה לא נכון לדעתי. יש תהליכים של השקעה באנשים, וכל אחד יכול להצליח".

הנושא של תכונות מנהלים ופיתוח טאלנטים עולה הרבה באימון מנהלים ובנושא של פיתוח מנהלים כ-טאלנטים לעומת שאר עובדי הארגון – אני מזמינה אתכם לקרוא את שכתבתי:

אימון מנהלים ופיתוח טאלנטים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה