בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים – עצות למנהל המתחיל

אימון מנהלים צעירים בתחילת דרכם

אימון מנהלים מפגיש אותי עם מנהלים צעירים בתחילת דרכם ההופכים מעובד האחראי על עצמו בלבד למנהל האחראי על מספר עובדים ומספר משימות/פרוייקטים. אימון מנהלים מוכיח שוב ושוב כי מנהלים צעירים מתקשים בתחילת דרכם בעולם הניהול ולכן ריכזתי פה 4 טיפים חשובים עבורם:

1. סביבה – הקדישו זמן להבנת הסביבה החדשה. לימדו מה מצפים מכם המנהלים שלכם והקולגות, מהן המטרות העומדות בפני הצוות שאתם מנהלים, אילו בעיות קיימות, איזו אוירה קיימת (גיבוש, עבודת צוות, שיתוף, אקלים ארגוני וכו').

2. צוות – אנשים נולדו שונים ולכן ניהול אינו מיקשה אחת. אנשים שונים מנהלים בצורה שונה ועל כן עליכם ללמוד מיהם האנשים בצוות שלכם ולדעת כיצד לנהל כל אחד. לימדו מה החוזקות של כל אחד על מנת שתוכלו בהמשך להשתמש ביתרונות וחוזקות כל עובד בצוות בצורה אפקטיבית כך שתהיה בבחינת win-win עבור שניכם.

3. שינוי – לעולם אל תתחילו בשינוי עם כניסתכם לתפקיד. אינכם מבינים עדיין את הסביבה העסקית והאנושית ועליכם ללמוד אותה. האזינו למה שקורה ולמה שנאמר, לימדו את התגובות והמצבים, הקשיבו לאנשים, לימדו וזכרו – תמיד עדיף לעבוד עם הצוות הקיים על שינויים ושיפורים מאשר למהר להחליף אותו ולגרום לזעזועים מיד עם כניסתכם לתפקיד.

4. החלטות – קשה לקבל החלטות וגם פה דרושה הבנה של הסביבה. יחד עם זאת עליכם לזכור כי מנהל צריך לדעת לקבל החלטות גם אם הן קשות. האחריות היא שלו והוא בהחלט נמדד גם על יכולת קבלת החלטות.
בהצלחה !

לקרירה נוספת – אימון מנהלים , פיתוח מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה