בלוג האימון של טלי פלד
0
17/02/2013
פיתוח מנהלים ליצירת יתרון תחרותי

פיתוח מנהלים בארגונים מוביל להשבחת ההון האנושי ובכך להשבחת ארגונים

פיתוח מנהלים מתחיל מנקודת מוצא האומרת כי כל מנהל מומחה בתחומו ובעל מטען עשיר של ידע, השכלה רלוונטית ונסיון. בנוסף, לכל מנהל אישיות, כישורים ויכולות משלו. פיתוח מנהלים באמצעות אימון מנהלים מאפשר למנהל למקסם את יכולותיו ונסיונו ולהביאם לרמה בה גם הוא וגם הארגון יצאו נשכרים. תהליכי אימון מנהלים | פיתוח מנהלים שונים בכל ארגון ומותאמים לאופי הארגון וצרכיו ובעיקר מותאמים למנהל ותמיד ישימו דגש על היבטים עסקיים הקשורים לארגון.

מדוע יש צורך בתהליך פיתוח מנהלים?

העידן המודרני הוא עידן של שינויים רבים, עידן בו נדרשים מנהלים לתפקד בסביבת עבודה דינמית, תובענית ותחרותית תוך שינויים מתמידים ומהירים וריבוי משימות. לצד כל אלו, נדרשים מנהלים לנהל כ"א מגוון ולהתמודד עם מספר רב של משימות ואתגרים בו-זמנית. על מנת לתפקד היטב בסביבה כה תובענית ורבת-משימות פונים היום ארגונים רבים לפתח את ההון האנושי בדרגי הניהול השונים בין השאר באמצעות אימון מנהלים. למעשה, אף אחד לא נולד להיות מנהל, אך בעזרת תהליך נכון ומתאים יתאפשר לכל מנהל להצליח בתחומו.
אימון מנהלים תופס מקום נרחב בארגונים בתחום פיתוח מנהלים כאשר הדגש הינו על פיתוח ושיפור מיומנויות הניהול תוך הקניית כלים מתאימים לאותם מנהלים אשר יסייעו בידיהם להצליח בתפקידם ויפיקו מעצמם את המיטב.

אימון מנהלים לשם פיתוח מנהלים מתייחס ונותן מענה למספר נושאים: תפקידי המנהל בארגון, תקשורת בין אישית, ניהול אפקטיבי במסגרת הזמן, ניהול קונפליקטים, הובלת צוותי עבודה, הגדרת מטרות ויעדים אישיים בהתאם ליעדי החברה ועוד. בד בבד עם הקניית מיומנויות וכלי ניהול , מאפשר תהליך אימון מנהלים לפתח הרגלי חשיבה חדשים ומאתגרים, מאפשר סיעור מוחות, פיתוח מודעות אישית ופיתוח יצירתיות. תהליכי אימון מנהלים עוסקים בזיהוי הפוטנציאל האישי של המנהל, הבנת חוזקותיו ומינופן ומניעים תהליך מרתק של צמיחה אישית ומקצועית ותחושות סיפוק ומימוש עצמי. למעשה, ניתן לאמר כי אימון ופיתוח מנהלים הוא תהליך העצמה של מנהלים בארגונים וכפועל יוצא מכך הוא מהווה תהליך בו לארגון עצמו רווח גדול. תהליכי אימון מנהלים כוללים גם את תחום התקשורת הבין-אישית ויחסי האנוש של מנהלים עם הכפיפים והממונים עליהם ותורמים פעמים רבות לאוירה טובה יותר בין עמיתים.

המטרה העיקרית של פיתוח מנהלים

המטרה העיקרית של פיתוח מנהלים תשאר תמיד קידום הידע הניהולי וכלי הניהול ופיתוח חשיבה ניהולית ומנהיגות לצד הגברת האפקטיביות בארגון, חיבור ליעדים וקביעת מטרות ושיפור התוצאות האישיות והעסקיות. לאימון מנהלים יתרון עצום גם כאשר הוא נעשה מתוך ראייה לטווח ארוך שכן אז הוא הופך לתהליך הכולל הן פיתוח מנהלים, הן תכנון אופק קידומי ובכך מהווה בסיס לשימור מנהלים בארגון: תכנון מסלול קריירה + תכנית פיתוח אישית = תשתית לשימור מנהלים.

"ניהול הוא הרבה יותר מאשר הוצאה לפועל של סמכות ומעמד והרבה יותר מ-'סגירת עסקאות'. ניהול משפיע על אנשים ועל החיים שלהם" (פיטר דרוקר)

אני מזמינה אתכם להפגש איתי ולבחון יחד כיצד אוכל לסייע לכם בתהליך פיתוח מנהלים ו'לתפור' תהליכי אימון מנהלים פרטני או קבוצתי בהתאם לצרכי הארגון שלכם:

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה