בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
הדרכת מנהלים צעירים

הדרכת מנהלים צעירים – למה ואיך?

מנהלים צעירים הם אוכלוסיה של עובדים מוכשרים שהארגון מכיר בכישוריהם ולכן ייעד אותם לתפקיד ניהולי. פעמים רבות הכשל ביישום נובע מהעובדה כי אלו אמנם עובדים מוכשרים אך חסרי נסיון ניהולי ובהיעדר ליווי ועזרה מתאימה הם ייכשלו בניהול, יעזבו או יפוטרו בהמשך בשל חוסר שביעות רצון הממונים עליהם.
כדי שמנהלים צעירים ייקלטו בתפקידם הניהולי הראשון , יש להכשירם לכך ואחד הכלים האפקטיביים לכך הוא כמובן אימון מנהלים צעירים.
קיבצתי להלן 6 עצות חשובות למנהלים – כיצד לתמוך במנהלים צעירים כדי שיצליחו בתפקידם:

1. תנו להם הכשרה מתאימה : אימון מנהלים צעירים , ליווי, מנטורינג, אימון לפיתוח מיומנויות ניהול וכל תהליך למידה מכל סוג אשר יעשיר את עולמם הניהולי ויאפשר להם ללמוד כיצד לנהל אנשים ומשימות.
2. הביאו בחשבון כי יהיו כשלונות – אין למידה ללא חוויית כשלון. אלו אבני דרך של כל מנהל מתחיל ולכן אל תהיו שיפוטיים והניחו להם להיכשל ולטעות. חשוב שתנתחו יחד כל כשלון ואי-הצלחה בבחינת 'שכר לימוד' כתהליך למידה וצמיחה.
3. תנו משובים תכופים. משוב לא חייב להיות המשוב הרשמי השנתי. אפשר לתת מספר משובים קצרים בעל פה על מנת שידעו מה קורה איתם, על מנת שידעו מתי הם לא בכיוון הנכון וכו'.
4. צרו אווירת אמון – תנו להם להרגיש שאתם סומכים עליהם, שאינכם בודקים כל עצד. אפשרו להם 'מרחב' ניהול ותחושה טובה ויחד עם זאת השגיחו בהתחלה שהם לא הולכים לאיבוד על ידי שיחות. תנו להם תחושה שהם יכולים לדון אתיכם על כל בעיה ללא חשש.
5. מנהל צעיר בתחילת דרכו חסר ביטחון ולכן אל תזרקו אותם למים. תלוו אותם בחודש הראשון, נהלו עימם שיחות קצרות כל יום ועיזרו להם בכניסה לתפקיד. שדרו להם שאתם לרשותם.
6. הכינו עבורם תוכנית חפיפה מסודרת וכן תוכנית פעילות לחודשים הקרובים. וודאו שהם יודעים מה מצופה מהם, מהם המשימות שלהם ומה נדרש לשם ביצוען. וודאו שהלו"ז מוגדר וברור וכמובן שסביר בהתייחס לקושי של מנהל צעיר. אם אפשרי – תוכנית חניכה לחודש הראשון תועיל מאד.
אחרון חביב: אימון מנהלים הוא כלי אפקטיבי לשם הדרכת מנהלים צעירים בארגונים והקניית מיומנויות ניהול שיאפשרו להם הצלחה בתפקיד. אם אתם זקוקים להכוונה וליווי לשם 'נחיתה רכה' בתפקיד הניהולי הראשון שלכם , אתם מוזמנים לפנות אלי:

טלי פלד – הדרכת מנהלים
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת-   אימון מנהלים צעירים,  אימון מנהלים, פיתוח מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה