בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
אימון מנהלים – תכנית עבודה ותקשורת בארגון

מיומנויות תקשורת בין אישית ותקשורת איכותית בארגון

לעיתים, במהלך אימון מנהלים אני מגלה כי תכנית העבודה הנגזרת מאסטרטגיית הארגון ומהווה חלק מתהליך הניהול אינה ברורה או אינה מיושמת על ידי מנהלים בשל חוסר הבנה או תקשורת לא נכונה של התכנית.
תכנית העבודה אמורה להנחות את מנהלי החברה כיצד להשיג את היעדים הנגזרים ממנה ואלו אמורים לתקשר את הפרטים לכפיפים שלהם אך אימון מנהלים מבהיר כי לא תמיד מנהלים מתקשרים באופן ברור את תכנית העבודה לכפיפים.
היצמדות לתוכנית עבודה הכרחית על מנת שלא לסטות מלוחות הזמנים שנקבעו לה ומן היעדים והמטרות שנקבעו אך פעמים רבות התכנית עצמה אינה מתוקשרת נכון כלפי מטה וגורמת לחוסר בהירות, חוסר מיקוד ולאי עמידה ביעדים.
אימון מנהלים שם דגשים על מספר נושאים קריטיים בתחום:
תקשורת בין אישית- היא מילת המפתח בכל תכנית עבודה. יש לתקשר את האסטרטגיה הארגונית ולשתף עובדים בכל הדרגים.
תקשורת נועדה להבהיר את האסטרטגיה – מדוע בחרנו בה, כיצד היא תשרת ותצעיד את החברה קדימה, מה יש לעשות (מטרות ויעדים) וחלוקת אחריות וסמכויות ברורות.
שיתוף – נועד לחבר את העובדים לתוכנית. עובד שלא שותף אינו מרגיש חלק מהנעשה ולכן גם אינו מחוייב. עובד שמרגיש חלק מהתכנית חש כי הוא תורם, כי הוא משמעותי לארגון ולכן ירצה לתרום.
בקרה – יש לבקר את תוכנית העבודה ע"י ביקורות בפרקי זמן מוגדרים מראש, בעיקר על מנת לבחון האם עומדים בלוחות הזמנים והאם ישנם סעיפים בתוכנית שלא מיושמים בגלל קשיים . אם ישנה בעיה – יש לדון בה מיידית ולבחון כיצד פותרים אותה בטרם ממשיכים לשלבים מתקדמים של התכנית.
תמיכה וליווי – לעיתים יש קושי של מנהלים ועובדים בעמידה ביעדים. חשוב לזהות את אלו המתקשים ולספק להם עזרה. ניתן להעזר בתהליך אימון מנהלים, ניתן להעזר במנהל בכיר שילווה ויעזור אך חשוב להיות מודעים לקשיים ולהתמודד עימם.

 

לקריאה נוספת – אימון לתקשורת בין אישית

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה