בלוג האימון של טלי פלד
0
25/03/2018
אימון עיסקי – לעסק קטן

אימון עסקי

כדי לבנות ו/או לקדם עסק נוצר מענה בדמות האימון העיסקי אשר בא לסייע לבעלי עסקים במיקוד העיסקי שלהם, בבניית תוכנית פעולה, במציאת דרכי שיווק מתאימות לעסק. האימון העיסקי מאפשר לבעלי עסקים קטנים מישהו לחבור אליו (המאמן) על מנת שלא להיות לבד, על מנת להסתייע, על מנת ליצור סיעור מוחות משותף שיקדם את העסק. הנושאים בהם נעסוק באימון העיסקי הם:

  • מהות העסק
  • המוצרים של העסק
  • הייחודיות של העסק
  • קהל היעד והלקוח האידאלי
  • ההצעה ללקוח
  • תוכנית לערוצי השיווק

 

דרך העבודה באימון היא הבנת העסק, הבנת האדם העומד מאחורי העסק, הבנת המיקוד של העסק, היכן נמצא העסק כיום ולאן רוצים להוביל אותו וכיצד משפרים תוצאות על ידי הצבת מטרות ויעדים. אל הפער בין המקום הנוכחי של העסק לבין המקום אליו שואף בעל העסק נכנס האימון העיסקי.

מה חשיבות אימון עסקי לבעלי עסקים קטנים?

מחקרים מראים כי הסיבה העיקרית לכשלון עסקי היא חוסר ידע והכוונה.
רבים מבעלי העסקים החלו דרכם העצמאית מתוך "חלום" לממש פרוייקט שחלמו עליו זמן רב או מתוך רצון לצאת ממעגל עבודה של שכיר למעגל של עצמאי רק משום שחשו תסכול וחוסר מיצוי במקום עבודתם, אלא שהעולם העסקי התחרותי והדינמי עלול להיות תובעני מאוד לעיתים. כללי ההצלחה דורשים למידה, אימון והתפתחות חסרי פשרות. עולם העסקים משתנה חדשות לבקרים אך הצורך בתוצאות נשאר קבוע.
אימון עסקי הוא כלי יעיל ביותר להתבוננות, ניתוח, הגדרת מטרות ופריצת הגבולות לתוצאות עסקיות משופרות.

במה עוסק אימון עסקי?

לתהליך אימון עסקי קיימים 2 רבדים:- מהות העסק ובעל העסק.
מהות העסק – פרושו מהו העסק? איזה מוצר הוא מוכר או איזה שרות הוא נותן? מי קהל היעד? מהם ערוצי השיווק? מהי תוכנית הפעולה?
בעל העסק – כאן מדובר על רובד אישי של בעל העסק:- ערכים, חסמים, פחדים מעכבים, תהליכים המניעים אותו, צורת חשיבה, מוטיבציה, אופן קבלת החלטות. יש לזכור כי בסופו של דבר בעל העסק הוא זה שמעצב את אופי והתנהלות העסק.
שני רבדים אלו קשורים אחד בשני ובחינה מדויקת של 2 רבדים אלו הכרחית להצלחת התהליך.
כמו כן, בשלב התכנון האסטרטגי שהוא פועל יוצא של החזון העסקי, כאשר בוחנים וקובעים את המקום אליו נשאף לנווט את העסק, יש לתת הדעת על מספר פרמטרים חשובים לעסק והם:- מיקוד עסקי, בידול ומיתוג, שיווק ומכירה .

אני מזמינה אתכם להיעזר בי :

 

לקריאה נוספת – אימון עסקי

"תכנון- עיקרו במיצוי עתידי מירבי של המגמות הקיימות , אסטרטגיה- היא ניצול ההזדמנויות החדשות והשונות של המחר" (פיטר דרוקר)

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה