בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון קריירה בארגון שטוח

האם ניתן להתקדם בארגון שטוח?

למרות הנטיה לחשוב שלא, התשובה היא שכן. קידום רוחבי אינו שונה מקידום היררכי ולכן בתהליך אימון קריירה יש להביא בחשבון סוגי קידום שונים.
המציאות מוכיחה לנו כי הארגונים הפכו להיות שטוחים יותר. זו מגמה המתפשטת בעולם והופכת ארגונים לכאלו בהם למומחיות יש משקל רב. היות שכך קידום אינו בהכרח בסולם ההיררכי אלא יכול להיות בצורת התמקצעות בנישה מסוימת בארגון, או אחריות גדולה יותר, או הרחבת סמכויות במסגרת התפקיד.

אחריות יכולה לבוא לידי ביטוי הן באחריות לצוות עובדים גדול יותר, הן באחריות למגוון משימות רחב יותר. התמקצעות לחלוטין מהווה קידום שכן היא ממתגת את העובד/מנהל כמומחה בתחום מסוים בארגון.
כל האופציות הללו אפשריות בארגון שטוח.
אימון קריירה מאפשר בחינה של קידום רוחבי שהרי אם נחשוב בהגיון נבין כי בעצם אפשרויות הקידום בסולם ההיררכי מוגבלות, שהרי כמה מנהלים יכול ארגון לקדם? הכמות הרי מוגבלת מאד ואילו בארגון שטוח יש יותר אופציות לקידום עובדים רוחבי.
מעבר לכך, קידום רוחבי מאפשר קידום גם לעובדים שלא ניחנו בתכונות, יכולות או רצון לנהל צוות אנשים תחתם.
אימון קריירה מחדד למתאמנים כי לא כל עובד מוכשר מתאים לתפקידי ניהול צוות. האם לא מגיע לו קידום? אם אפשרי והעובד הוכיח עצמו התשובה היא כן, ניתן להגדיל את תחומי אחריותו, את משימותיו, את הפרוייקטים עליהם הוא אחראי, את מעורבותו בתחומים שונים בהם יש לו ערך מוסף ואף להשקיע בקידום המקצועי שלו. אימון קריירה הוא ההזדמנות שלכם לבחון כיצד מתקדמים בעבודה גם בארגון שטוח. לצורך בחינה זו, בדקו מהם הכישורים והיכולות שלכם שניתן להדגיש אותם ולהביא אותם לידי ביטוי במסגרת תפקידכם. האם אלו כישורים ייחודיים? האם יש להם ערך עבור הארגון? עבור התפקיד? אני מזמינה אתכם לבחון את הדברים יחד, לראות כיצד ניתן להתקדם במסגרת הקיימת ובמידה ולא – כיצד ניתן לנתב את הקריירה שלכם למקום טוב יותר עבורכם והכל לשם קידומכם וניהול הקריירה שלכם. מוזמנים לפנות אלי, נבחן את האופציות יחד, את היתרונות של כל אחת ונעשה סדר במחשבות:

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה