בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון לקריירה – האם נשים יכולות גם וגם

על אימון לקריירה ומימוש עצמי

בכתבה מעניינת בעיתון 'הארץ' מספרת אן-מארי סלוטר, בכירה במימשל האמריקאי, שעזבה קריירה מדהימה אך תובענית לטובת בניה בטענה כי נשים לא יכולות 'גם וגם'.
אן-מארי היא פרופסור ליחסים בין לאומיים באוניברסיטת פרינסטון והחזיקה במשרות בכירות באוניבסיטת פרינסטון והרווארד. בשנת 2009 קיבלה ג'וב 'חלומי' במשרד החוץ האמריקאי שאיפשר לה מימוש עצמי מירבי ונאלצה לעבור לוושינגטון למשך השבוע. שני בניה ובעלה נשארו בבית בפרינסטון ואן-מארי היתה מגיעה לבית לסופי שבוע.
במאמר למגזין 'אטלנטיק' הסבירה מדוע נשים אינן יכולות לנהל קריירה ולהיות אמהות.
היא מספרת על המחיר הכבד שגבה הניתוק מילדיה על אף שבעלה תמך בקריירה שלה ובמהלך השבוע טיפל בשני בניהם.
אן-מארי מילאה תפקיד בכיר שרק גברים לפניה מילאו וגם בתום שנתיים בשרות המימשל, כאשר עזבה את תפקידה וחזרה לאקדמיה ולביתה, התמנה גבר לתפקיד שמילאה.
אימון קריירה נועד לבחון מהי הקריירה אותה מחפש המתאמן ויותר מכל מה מתאים לו ולכן אימון קריירה מציב מראה בפני המתאמן המחייבת אותו לבחון מהם הערכים החשובים לו בעבודה ובחיי המשפחה וכיצד הם משתלבים זה בזה.
אן-מארי טוענת במאמר שלה כי נשים לא יכולות 'גם וגם', גם לגדל משפחה וגם לשאת בתפקידי מפתח בתחומים הנשלטים על ידי גברים. הן לא יכולות, לא משום שהן פחות שאפתניות מגברים אלא משום שהמציאות אינה מאפשרת להן את האיזון ומשום שעולם העבודה ה'גברי' מקדש שעות עבודה רבות ומקל ראש בערכי המשפחה.
אן-מארי מביאה במאמר נימוקים משכנעים שקשה לעמוד מולם ועדיין ישנן נשים רבות בתפקידי ניהול בכירים המצליחות לעשות 'גם וגם'.
נכון, יש מחיר ל 'גם וגם' אך הוא עניין אישי של כל אשה ובעיקר בחירה של מה שנכון וטוב לה.
לכן, קשה לי להסכים עם דבריה של אן מארי שאי-אפשר 'גם וגם' אך אני מודה שלנשים קשה יותר ונדמה לי שהשאלה אינה אם זה אפשרי אלא מה המחיר והאם הוא מקובל עלינו ומתאים לנו.
גם אם איני מסכימה לחלוטין עם אן-מארי, אני מעריכה מאד את דבריה ובעיקר את החלטתה לסיים את תפקידה לטובת המשפחה וזאת משום שאן-מארי בחרה ללכת בעקבות הערכים שלה, היא בחרה את מה שטוב וחשוב עבורה.
אני מאמנת אישית בתחום הקריירה והניהול וזה מאפשר לי להיפגש עם אנשים שהבחירה שלהם בקריירה נובעת משיקולים של כסף, מעמד, אגו, תדמית וכו' ולא משיקולים של מה שטוב עבורם או ערכים החשובים להם. מסיבה זו קל לי להזדהות (גם אם לא להסכים לגמרי) עם אן-מארי ובייחוד להעריך אותה על ההחלטה שעשתה, על הכנות שלה, על הדבקות במה שחשוב לה.
ובאשר לנשים המחליטות בשונה מאן-מארי ועושות זאת מתוך בחירה בערכים שלהן- וודאי שאני מעריכה אותן, הן משום שהלכו עם ליבן, הן משום הנחישות והקושי להתמודד עם תפקידים תובעניים במקביל לתפקיד האמהות.
להלן הכתבה:

אימון לקריירה – נשים לא יכולות גם וגם

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה