בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון אישי – אימון אפקטיבי

מהם מאפייני אימון אפקטיבי

מטרת כל סוגי האימון, בין אם אימון מנהלים, אימון קריירה, אימון אישי וכו', הוא לסגור את הפער שבין 'המצוי' לבין 'הרצוי'. במילים אחרות: מה עלינו לעשות כדי להתקדם מהמצב הנוכחי שאינו טוב עבורנו למצב האופטימלי עבורנו. כדי שתהליך האימון יהיה אפקטיבי, משמעותי ובעל תוצאות – עליו להיות בעל מספר מאפיינים שיובילו אותו להצלחה. קיבצתי עבורכם, מנסיוני, מספר מאפיינים לתהליך:

מודעות עצמית של המתאמן – ללא מודעות המתאמן אינו יכול להתקדם. תפקיד המאמן לעזור למתאמן להיות מודע לאותם דברים שעד כה לא היה מודע אליהם.
תקשורת – חייבת להיות תקשורת פתוחה וכנה בין המאמן לבין המתאמן. מאמנים אשר אינם מנהלים תקשורת פתוחה ושומרים דברים לעצמם – אינם מצליחים להתקדם. על פי רוב הדברים הנשמרים אצלם הם החסמים המונעים מהם להצליח.
יחסי אמון ואינטימיות – קשורים לנושא התקשורת. יחסי אמון בין המאמן למתאמן הם נקודת הפתיחה לתהליך האימון. האינטימיות נועדה לאפשר למתאמן לחשוף עצמו בתהליך ולהיות בטוח שהמאמן מאפשר לו מרחב מוגן לחשיפה.
הקשבה – הקשבה פעילה היא חלק חשוב בתהליך והיא חיונית לשני הצדדים.
חקירה – חקירת חסמים, כישורים, התנהגויות ואמונות של המתאמן חשובה על מנת להבין ממנה מה עוצר את המתאמן ובעיקר כדי לטפל בדברים שאינם מקדמים.
יעילות – כדי שהאימון יהיה יעיל צריך להיות ממוקדים במטרה ויעדים, תהליך וורבלי ללא מיקוד בעשייה אינו אפקטיבי.יש ליצור תוכנית פעולה המתאימה למטרות האימון.
משוב – משוב לאורך התהליך של המאמן כלפי המתאמן וגם של המתאמן בנוגע לדרך התקדמותו או לחילופין באשר לקשיים שלו הינם הכרחיים כדי להתמודד עם הקשיים.
פתיחות – נדרשת פתיחות של המתאמן לרעיונות חדשים ולבחינה אחרת של התנהגויות שלו כדי להתקדם.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה