בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון קריירה וארגונים אנושיים

ארגונים 'אנושיים' – האם יש מושג כזה?

אימון לקריירה שם דגש לא רק על ניהול הקריירה אלא גם על איזון בין חיי בית-קריירה החשובים לעובדים בעידן הנוכחי. איזון כזה מצריך עבודה בארגונים 'אנושיים' המכירים בערכים אלו החשובים לעובדים שלהם. אימון לקריירה מאפשר ניתוח של הערכים החשובים למתאמן ובחינה שלהם בעת חיפוש עבודה או מעבר בין ארגונים.

פרופ' גארי האמל כתב ספר הנקרא what matters now (מה חשוב עכשיו?) ובו הוא מדבר על ארגונים אנושיים. האם אכן קיימים ארגונים 'אנושיים'? אני סבורה שכן, שחברות רבות מבינות כי הניהול הנכון והאפקטיבי היום אינו עוד ניהול על פי הוראות (MBI-Management by instructions) אלא ניהול על פי ערכים (MBV-Management by Values) ומהם ערכים לארגון ולעובד אם לא החלקים האנושיים שבנו? כמובן שניהול על פי יעדים הכרחי מבחינה עסקית אך השנים האחרונות לימדו ארגונים רבים שהעובד הוא יצור אנושי ובעל צרכים משלו ואינו רובוט במפעל. עובד אנושי מצפה שיוקירו אותו, שיעריכו, שיאפשרו לו עצמאות ולמידה ושיתייחסו אליו בצורה אנושית ומכבדת.

ארגון אנושי מאפשר לכל עובד להעלות רעיונות ממקום 'שווה', הוא מעריך יכולות של עובדים ולא רק תארי תפקיד והשכלה, הוא מאפשר לאנשים צמיחה. בתהליך אימון לקריירה חשוב לכן לבחון את הנושאים החשובים למתאמן לשם צמיחה ומימוש אישי.

לטענת פרופ' האמל, ארגונים נמצאים בפני חמישה אתגרים והם:

ערכים– ארגונים צריכים לבחור להם ערכים המשקפים את עולמם העיסקי, להנחיל אותם לעובדים ולעבוד על פיהם. אלו ערכים הומניים.

חדשנות– ארגונים נדרשים ליצירתיות כל הזמן על מנת לשרוד ובעיקר לצמוח. יצירתיות תתקיים במצב בו העובדים יביאו אתגרים בעצמם ויתאפשר להם להיות חדשנים.

סתגלנות – העולם של היום דינמי ומשתנה ללא הרף. חברות צריכות לכן להשתנות אף הן אך לא כתוצאה ממשבר אלא מתוך חשיבה מהפכנית ויצירתית.

תשוקה – חדשנות ומוכנות להשתנות הם תוצר של תשוקה. מנהיגים ומנהלים אשר ישכילו לאפשר לעובדים לא רק לשרת את מטרות הארגון אלא גם לבטא את היכולות שלהם על מנת שירצו לתת מעצמם – יזכו לעובדים המונעים מתוך תשוקה ועשייה.

אידיאולוגיה – פרופ' האמל טוען שארגונים צריכים מהפכה אידאולוגית בעסקים. לא להשען על שליטה ובירוקרטיה המייצרים משמעת, אלא לאפשר חשיבה חדשה, התלהבות וחופש.

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה