בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון לקריירה והעצמת עובדים

אני מזמינה אתכם לקרוא על הקשר בין העצמת עובדים, יצירת גאוות יחידה ותחושת שייכות לארגון בראיון מעניין עם מנחם לייבה, מנכ"ל עירית תל-אביב. קשר זה עולה שוב ושוב באימון קריירה ואימון מנהלים בארגונים שכן העצמת עובדים היא כלי חשוב בתהליך ניהול עובדים ופיתוח עובדים.
מנחם לייבה היה דובר מפתח בכנס 'המיחשוב בשלטון המקומי 2012' והתייחס בדבריו לאגף מערכות מידע בעיריה המונה 320 עובדים ומוביל פרוייקטים בתחום IT במאות מליוני שקלים.
בכנס דיבר אמנם על אגף המיחשוב אך התייחס לנושא טיפוח ההון האנושי והעצמתו. בעיריה, לטענתו, עובדים בגלל האתגר ותחושת השייכות, בגלל שהעיריה החליטה לייצר תרבות ארגונית המעצימה את העובדים:
"אני מאמין בלהעצים את העובדים, ליצור בהם גאוות יחידה ותחושת שייכות וכך אנחנו משיגים תוצאות טובות יותר שבסופו של דבר מניבות כסף לקופת העיריה".
"אף אחד לא בא למערכת ציבורית רק כדי להתבטל 40 שנים – אנשים באים לעבודה גם בשביל עניין. אם נאתגר את העובדים, נייצר לכידות, התוצאות תהיינה בשמיים".
לדבריו אלו הביא כמובן אסמכתאות כספיות מעניינות.
להלן הקישור לכתבה:

כנס המיחשוב בשלטון המקומי 2012 – מנחם לייבה, מנכ"ל עיריית תל-אביב: "הכסף הגדול לא בא מגימוד העובדים – אלא מאגף IT איכותי"

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה