בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון לקריירה ומוסר השכל

אימון לקריירה – סיפור על הדייג והבנקאי

בנקאי אמריקאי עמד על המזח בחוף בכפר מקסיקני קטן כאשר סירה קטנה של דייג אחד עגנה. בתוך הסירה היו מספר דגים. האמריקנא החמיא לדייג המקסיקני על איכות הדגים שלו ושאל כמה זמן לקח לו לתפוס אותם.
המקסיקני ענה: "רק קצת" ואז שאל האמריקאי למה אינו נשאר לדוג זמן רב יותר על מנת שיהיו לו יותר דגים.
המקסיקני אמר שיש לו מספיק דגים כדי להאכיל ולתמוך בצרכי משפחתו.
האמריקאי המופתע שאל: "אבל מה אתה עושה עם שאר הזמן?"
הדייג המקסיקני הסביר שהוא ישן , משחק עם ילדיו , מבלה עם אשתו בכפר , מנגן בגיטרה וחייו מלאי תעסוקה.
האמריקאי לעג והסביר לדייג שהוא בעל השכלה מאוניברסיטת הרווארד ויכול לעזור לו. הוא הסביר לדייג כי אם יקנה סירה גדולה יותר, ישקיע יותר זמן במלאכת הדייג וימכור את הדגים – יוכל להגדיל את הכנסותיו, לקנות עוד סירות ושוב להגדיל את כמות הדייג וההכנסות. בצורה כזו יגדל, יקים מפעל ויעשה מליונים.
לשאלת הדייג כמה זמן כל זה יקח השיב 15-20 שנה.
לשאלת הדייג ומה יעשה אז עם כל המליונים? השיב האמריקאי: תוכל לפרוש עשיר ולהיות פנוי לבלות עם אשתך והילדים, לישון עד מאוחר, לטייל ולנגן ועוד….

מה אנו למדים מהסיפור? שלכל אחד מתאים משהו אחר. לאמריקאי מתאים לעבוד, לחסוך, לעשות כסף רב ואז לפרוש… לדייג חשובים דברים אחרים ובעיקר איזון בין עבודתו לבין בילוי עם משפחתו. את האיזון הזה הוא מצליח לקיים כיום. אין לו עניין לעבוד 20 שנה קשה ולוותר על כך למען איזון בעוד 20 שנה.
באימון קריירה חשוב להבין לא מה מצפים מאתנו אלא מה נכון וטוב לנו והיכן ממוקם האיזון הפרטי שלנו ואיזו מסגרת עבודה תאפשר אותו. אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

 

לקריאה נוספת – אימון לקריירה, אימון לשינוי קריירה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה