בלוג האימון של טלי פלד
0
04/03/2013
אימון קריירה ומיקוד קורות חיים

מהו המיקוד בקורות החיים ?

באימון לקריירה אני עובדת עם אנשים שנכשלים בחיפוש מקום עבודה בשלב ההתחלתי של כתיבת קורות החיים. לאור כך הם אינם מוזמנים לראיונות עבודה ולא ניתנת להם האפשרות להציג עצמם. לעיתים אלו אנשים מאד מוכשרים אך קורות החיים אינם ממוקדים ומכילים פרטים רבים שאינם רלוונטיים למשרה בבחינת 'מרוב עצים לא רואים את היער'. לאנשים העוסקים בגיוס יש כמה שניות כדי לעבור על קורות החיים ועל כן חשוב כי הם יהיו ממוקדים ויכילו את הפרטים החשובים.
ריכזתי עבורכם כמה טיפים לכתיבת קורות חיים:
1. לימדו את החברה אליה אתם פונים – מה הדגשים שלה? מה האוכלוסיה שלה? מה הערכים שלה? מהי התרבות הארגונית? רוב קורות החיים נכתבים באופן כללי ולא עבור החברה אליה פונים. אם תתאימו את קורות החיים לארגון אליו אתם פונים – תגדילו את הסיכוי לראיון. בעידן האינטרנטי קל לאסוף מידע על החברה אשר ילמד אתכם ויאפשר לכם התאמת קורות החיים.
2. הדגישו את הערך המוסף שלכם? במה אתם טובים במיוחד? למה כדאי לחברה לזמן אתכם? בסופו של דבר החברה מקבלת עשרות ואולי מאות קורות חיים. עליכם להבין מה היתרון שלכם על פני אחרים. למדו לבדל עצמכם בצורה שתהווה ערך לארגון.
3. אל תעמיסו מידע. קורות חיים טובים אינם גולשים מעבר לעמוד אחד (מקסימום עמוד וחצי). אף מגייב לא יקרא מעבר לכך. לכן, עליכם לכתוב מעט וממוקד בבחינת More is less.
4. הבליטו תכונות אישיות הרלוונטיות למשרה. קורות החיים אינם שיר הלל למכלול כישוריכם ותכונותיכם ומה שחשוב הוא רק מה שיכול לעניין את הארגון, מה שייחודי עבורו וייצור אצלו עניין לזמן אתכם.
5. הקפידו על מסמך מובנה על פי כללי כתיבת קורות חיים, פונט קריא ומשפטים קצרים. סדרו את המידע ברצף כרונולוגי.
6. אל תהיו מי שאתם לא – אל תנסו להיות יותר ממה שמחפשים ומאידך אל תמעיטו בערככם. הדגישו הישגים ואתגרים מהעבר אותם מילאתם בהצלחה.

זקוקים למיקוד ואימון קריירה? מוזמנים לפנות אלי:

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה