בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון קריירה וריבוי אינטליגנציות

 אימון קריירה וריבוי אינטליגנציות כמנבא הצלחה

בזמן שלרבים מאתנו קשה לחבר בין המושגים ריבוי אינטליגנציות לבין הצלחה בקריירה, מגיעים מחקרים עדכניים מעולם הפסיכולוגיה ובעיקר ממחקרי המוח ומלמדים אותנו דבר או שניים על הקשרים בין מושגים אלו.
כדי שנבין, נלך כמה צעדים אחורה בזמן אל הפסיכולוג היהודי צרפתי אלפרד בינה שהיה הראשון לחקור את נושא האינטליגנציה ואשר המציא את המושג IQ 'מנת משכל' ופיתח בשנת 1905 את המבחנים הראשונים בנושא. שנים רבות נהוג היה לחשוב כי IQ גבוה מנבא הצלחה בחיים אולם בשנת 1983 פיתח פרופ' הווארד גארדנר תיאוריה חדשה, לפיה האינטליגנציה האנושית מכילה סדרות רבות של כשרים שכליים שתפקידם: איתור קיומן של בעיות, הצגת שאלות בקשר לבעיות אלה , פתירת הבעיות.
לפי התאוריה בני האדם הם בעלי אינטליגנציות רבות (שכליות, חברתיות ורגשיות), אוטונומיות במידה רבה ובלתי ניתנות למדידה כמותית פשוטה. לכן אין לראות את מבחני ה- IQ כפרמטר יחידי לשיקוף רמת האינטליגנציה של האדם. גרדנר מנה שמונה סוגי אינטליגנציות והן: לשונית, לוגית-מתמטית, חזותית-מרחבית, מוסיקלית, תנועתית, בין-אישית, תוך-אישית, נטורליסטית.
בשנת 1995 פרץ לתודעה ד"ר דניאל גולדמן, פסיכולוג מהרווארד שהיה גם עיתונאי למדעי ההתנהגות והמוח בניו-יורק טיימס כאשר פרסם את ספרו 'אינטליגנציה רגשית' ובו טען כי קיים מיתאם גבוה בין רמת האינטליגנציה הרגשית לבין הצלחה בחיים.
בשנים האחרונות פורסמו מחקרים רבים הטוענים כי הכישורים והמיומנויות הנדרשים בשוק העבודה משתנים בעקבות ההתפתחות של טכנולוגיות המידע וחדירתן המהירה לחיי היום-יום, לשוק העבודה ולמערכת הכלכלית הגלובלית, בעקבות מיזוגים, רכישות, אי-ודאות, שינויים ודינמיות בעולם העבודה. אלו מצריכים כישורים ומיומנויות חדשים כגון – יצירתיות, פתרון בעיות, תקשורת בין-אישית, קבלת החלטות מהירה, עבודת צוות, גמישות וכושר הסתגלות מהיר, ניהול עצמי, מודעות גבוהה וחשיבה מערכתית. כישורים אלו אינם יכולים להסתמך על מנת המשכל ומחייבים פיתוח מודעות רגשית של מנהלים כמו גם שימוש מושכל ברגשות לטובת הצלחה אישית/ניהולית וארגונית.
כיום, לאור נתונים מדעיים חדשים מחקר המוח, נוהגים לדבר על אינטליגנציה רגשית, אינטליגנציית ההצלחה ואף אינטליגנציה רוחנית בהקשרים של הצלחה בחיים ובקריירה / בניהול.
יהיו שירימו גבה ויאמרו: הילכו שניהם יחדיו? אינטליגנציה רוחנית וקריירה? הרי קריירה נבחנת בביצועים, באפקטיביות, ניהול עצמי וניהול צוות, בהובלת אנשים ועוד. מה לקריירה ולרוחניות?
כאשר מדברים על אינטליגנציה רוחנית מתכוונים לאינטליגנציה המבוססת על מערכת עצבית ופועלת ממרכז המוח שבאמצעותה אנו מתמודדים עם נושאים של משמעות וערך בעולמנו והיא משלבת את האינטליגנציה השכלית והרגשית יחד לכלל ביצועים משופרים.
ומה לגבי אינטליגנציית ההצלחה? על פי פרופ' סטרנברג, פסיכולוג קוגניטיבי וחוקר אינטליגנציה, יש לה שלושה מרכיבים והם: אינטליגנציה אנליטית, אינטליגנציה יצירתית ואינטליגנציה מעשית. הראשונה נמדדת בעזרת IQ , השניה והשלישית – הן שחיוניות להצלחה בחיים.
אנו למדים שקיים ריבוי אינטליגנציות בבני האדם אשר מאפשר לנו שימוש בכישורים ומיומנויות שונים בחיינו. אם נבחן את הנושא בהיבטים של קריירה נוכל ללמוד מספר דברים. ראשית, נלמד כי כיום מחפשים האנשים משמעות בעבודתם. איננו מסתפקים בקריירה לשם פרנסה אלא שואפים לאתגרים, הנאה, פיתוח הפוטנציאל האישי ומימוש עצמי. המשמעות והערך שבקריירה יקבלו מענה מתוך האינטליגנציה הרוחנית שלנו. שנית, אנשים מבינים כי הצלחה אינה עוד ענין של משכל אלא יכולת עבודה בצוות, יחסים בין-אישיים, יכולת פתרון בעיות וקבלת החלטות, אסרטיביות ועוד. תכונות אלו קשורות לאינטליגנציה הרגשית שלנו.
לסיכום: לאנשים שונים ישנם כישורים ויכולות שונים הקשורים לאינטליגנציות השונות. שימוש נכון ובעיקר מודעות למכלול האינטליגנציות שלנו הוא המפתח לבחירת הקריירה הנכונה עבורנו, לשינויים בקריירה, למימוש והצלחה בתפקיד כאשר הבסיס לכול הוא מודעות גבוהה. הבשורה הטובה היא שכל אחד יכול ללמוד ולפתח את המיומנויות שבאינטליגנציות השונות על מנת להצליח בקריירה בעזרת אימון קריירה ו-אימון מנהלים.

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה