בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון קריירה ושחיקה בעבודה

קצת על הסיבות לשחיקה בעבודה

ריכזתי עבורכם, מנהלים ועובדים, גורמים מרכזיים לשחיקה בעבודה וגם לינק לסרטון נחמד בנושא:

 Modern Stressful Times

שגרה וחוסר גיוון – כשאנו חוזרים על אותן פעילויות כל יום ולא מצליחים 'לייצר' פעולות חדשות ולגוון את התפקיד. אני סבורה כי תמיד אפשר לגוון במשימות שונות את עבודת היוםיום שלנו כך שניצור לנו עניין חדש.

מימוש עצמי ומשמעות – כאשר אנו לא מממשים את עצמנו ועסוקים בלשרוד ולהתפרנס. מימוש עצמי דורש בחינה של הדברים שגורמים לנו הנאה בעבודה וחשיבה כיצד אפשר ליישם אותם.

העשרה ולמידה – כאשר אנחנו לא לומדים, אנחנו בעצם לא מתפתחים, נשארים באותו מקום ונשחקים. עובדים ומנהלים צריכים לשאוף ללמוד תמיד וכך להתקדם, לאו דווקא היררכית, אפשר רוחבית ואפשר גם להתקדם בהעשרת התפקיד, סמכויות ותכנים שלו.

דינמיקה חברתית ואישית – לעיתים הדינמיקה החברתית, יחסי האנוש, סגנון הניהול גורמים לשחיקה בעבודה ותסכול.

אי-התאמה בערכים ובכישורים – כשהערכים שלנו אינם תואמים את ערכי הארגון אנו חשים תסכול ושחיקה. כנ"ל כאשר אנו לא ממצים את הכישורים שלנו.

חוסר שליטה – כשעובדים אינם שולטים בעבודה, בתפקוד שלהם, במטלות או מרגישים חסרי אונים ותלויים באחרים,הם מפתחים שחיקה ותסכול.

תגמולים – גם תגמולים לא נאותים לאורך זמן מהווים שחיקה. אמנם המחקרים מורים כי תגמולים אינם המדד לאושר וסיפוק בעבודה, אך לאורך זמן אף עובד אינו יכול לחוש מתוסכל בשל כך. שחיקה בתגמולים אינה אפשרית כשהיא מתמשכת.

מרגישים שחיקה בעבודה? מרגישים שהגיע הזמן לשינוי ? אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לקריירה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה