בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון קריירה ושלבי בחירת הקריירה

 איך בוחרים בצורה נכונה את הקריירה המתאימה

מתאמנים רבים מתלבטים בבחירת הקריירה המתאימה להם. כדי לעשות סדר בנושא חילקתי את התובנות שלי מאימונים רבים וגם מליווי מנהלים בארגונים למספר נושאים:

תחומי עניין – כדאי להתחיל מרשימה של תחומי העניין, מקצועות וגם נושאים כלליים המעניינים אתכם. אפשר להתייחס למקצועות שנלמדו בעבר במסגרת תיכון, במסגרות אחרות, או מקצועות אחרים שמעניינים אתכם. בהמשך יש לעשות צמצום של הנושאים לאלו אשר מעניינים יותר ולאלו אשר נמצאים בהלימה עם היכולות והכישורים שלכם.
כישורים – כל אחד ניחן בכישורים ויכולות שונים. יש למפות בתהליך האימון את הכישורים והחוזקות שלכם ולבחון לאילו תחומים הם שייכים. הבסיס למיפוי אמור להיות מה שבאמת מאפיין אתכם ולא מה שאחרים חושבים.
תכונות אישיות – התכונות האישיות בהחלט משפיעות על הבחירה של מה שמתאים לנו. אדם חברתי שזקוק תמידית לחברה יתקשה לעבוד במשרה בה הוא עובד לבדו והמגע שלו עם אנשים אחרים מינימלי. טיפוס של מנהיג יתקשה גם הוא לעבוד ללא צוות אנשים סביבו.
ערכים – חשוב לבחון יחד עם המאמן את נושא הערכים החשובים לכם בעבודה. דוגמאות לערכים הבאים לידי ביטוי בעבודה יכולים להיות אלו:
בטחון תעסוקתי – בחירה במקצוע שיש בו בטחון תעסוקתי
שיתוף פעולה ועבודת צוות – מקצוע שיש בו עבודה עם אחרים
גיוון – מקצוע שמאפשר גיוון בעבודה
יצירתיות – מקצועות המאפשרים יצירתיות מחשבתית
השפעה – מקצוע שיאפשר לי להשפיע על אנשים, בחירת רעיונות וכו'
אוטונומיה – מקצוע המאפשר לכם מרחב פעולה ללא פיקוח צמוד
איזון – מקצוע המאפשר לכם לאזן בין חייכם המקצועיים לחיי הפנאי שלכם

בתהליך אימון לקריירה חשוב למפות את כל הנושאים להלן ולצמצם לאט עד לידי החלטה. אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לקריירה 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה