בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון קריירה – חולשות, חוזקות וניהול מיטבי

אימון קריירה – על רתימת החוזקות לניהול וניצחון על חולשות

אימון קריירה מתמקד בין השאר בחוזקות של המתאמן וביכולות ובחינה שלהן למול תחום העיסוק.
כבר כילדים נהגו להעיר לנו שעלינו לעבוד על החולשות שלנו ולחזק אותן ואני תוהה עד כמה חיזוק החולשות יקדם אותנו בחיים? ולא שאיני סבורה כי יש מקום לכך, אלא שמנסיוני איך בכך תועלת מרובה והדרך האפקטיבית הפוכה, דהיינו – מיקוד בחוזקות וזה הבסיס לתהליך אימון קריירה. חשבו על תלמיד שאינו מצטיין בשמיעה מוזיקלית. לבטח נוכל לאמן אותו בנגינה אך האם יהפוך לנגן בפילהרמונית? האם יפתח קריירה מזהירה בתחום? כנראה שלא. האם זה אומר שלא צריך לטפח בילדים למידה בתחומים רבים (שירה, נגינה, ציור, מלאכה, מתמטיקה, ריקוד ועוד) ? וודאי שצריך שהרי זה חלק מתהליך הלמידה שלנו, ההשכלה הכללית והפתיחות לנושאים רבים. אבל , התועלת הגדולה תצמח לנו מטיפוח החוזקות שלנו. מדוע? ראשית, כאשר נביא לידי ביטוי את החוזקות והכישורים שלנו – נהיה אפקטיביים במיוחד. שנית, רמת הביצוע הגבוהה ביותר שלנו באה לידי ביטוי במקומות בהם מתקיימות החוזקות שלנו. שילוב האפקטיביות והביצועים הגבוהים יאפשרו לנו מימוש עצמי, הנאה והנעה. ב-אימון קריירה אנו מנתחים את החוזקות של המתאמן על מנת שנעשה 'התאמה' בינן לבין התפקיד הרצוי לו.
במחקר של מכון 'גאלופ' נמצא כי ארגון שעובדיו מרגישים שהחוזקות שלהם מנוצלות בכל יום הוא ארגון חזק ואיתן יותר אך כששאלו בסקר כ- 1.7 מיליון עובדים, בכ- 100 חברות בעולם: “האם במקום עבודתך יש לך הזדמנות לעשות את מה שאתה מצטיין בו בכל יום?” רק 20% מהנשאלים השיבו כי הם ‘מסכימים בהחלט’ עם אמירה זו. 80% השיבו שמקום העבודה שלהם אינו מספק להם הזדמנות לעשות את מה שהם מצטיינים בו.
אימון קריירה מחדד כי ניהול מיטבי אם כך יהיה ניהול על פי חוזקות העובדים. ככל שנמקסם את יכולות וכישורי העובדים בארגון הבאים מנקודות החוזק שלהם כך נעודד את הצמיחה , הקידום וההצטיינות שלהם.

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה