בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון אישי – למי ומתי

למי מתאים תהליך אימון אישי ובאילו מצבים?

תהליך אימון מתאים כמעט לכל אדם הרוצה לעשות שינוי בחייו , ללמוד ולצמוח, לצאת ממצבים בהם הוא מרגיש 'תקוע' ולא מתקדם, להגיע להישגים או החלטות נכונות עבורו. אימון הוא סוג של השקעה אישית לטעמי המניבה תוצאות מרשימות. יחד עם זאת, ישנם אנשים שאינם מתאימים למסגרת אימונית אלא לטיפול פסיכולוגי / אחר. כמו כן, כאשר אדם אינו רוצה לעשות שינוי והסביבה 'לוחצת' עליו – הוא אינו בשל לתהליך ועל כך נאמר 'כשהתלמיד מוכן – המורה מגיע'.
קיבצתי עבורכם את מיטב הדוגמאות עבורן תהליך אימון מהווה פתרון מתאים על פי 4 קטגוריות והן: אימון אישי, אימון קריירה, אימון עסקי ואימון ניהולי.

אימון אישי – תהליך המתאים לאנשים אשר מרגישים צורך במיקוד מטרות אישיות, ביציאה ממצבי 'תקיעות' ואי-התקדמות בחייהם, אנשים שרוצים לעשות בחירה נכונה בבני זוג או כאלו שמבינים שהבחירות שעשו עד כה לא היטיבו עימם, אנשים הרוצים לשפר מערכות יחסים ותקשורת בינאישית, אנשים הסובלים מדחיינות ואינם מתנהלים בצורה אפקטיבית, אנשים שפרשו ממעגל העבודה ורוצים לבנות לעצמם שגרת חיים מעניינת ומהנה.
אימון קריירה – תהליך המתאים לאלו המתלבטים בבחירת הקריירה המתאימה להם, אלו הנמצאים בצומת דרכים ורוצים לעשות שינוי בקריירה הנוכחית, בחינה ותכנון של קריירה שניה או הקריירה הבאה, אנשים שפוטרו וזו ההזדמנות לבחון את המשך דרכם, אנשים המרגישים שחיקה בעבודה ואי מימוש עצמי.
אימון עסקי – תהליך המיועד לאנשים הרוצים לפתוח עסק ולצאת לעצמאות כלכלית.
אימון ניהולי – תהליך המתאים לעובדים ומנהלים בארגונים על מנת למקד מטרות ניהוליות, לרכוש מיומנויות ניהול ולדעת לנהל טוב יותר (מתאים גם למנהלים מתחילים ובכניסה לתפקיד חדש) , ללמוד את האיזון בין חיי העבודה לחיי הבית והמשפחה, לשפר הישגים, ללמוד להתנהל בצורה אפקטיבית ואסרטיבית ולשפר תקשורת בינאישית.

תהליך האימון ממוקד וקצר ודורש מוטיבציה לחולל שינוי ומוכנות לעבוד בתהליך ופתיחות על מנת להתקדם. וכמו בכל דבר בחיים – נדרשת סבלנות כדי להגיע להישגים.  אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

 

לקריאה נוספת – אימון אישי, אימון אישי במרכז, קואצ'ינג אישי 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה