בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון קריירה – תכונות להצלחה בעבודה

אימון קריירה – טלי פלד

7 תכונות שכדאי לאמץ כדי להצליח בעבודה  על פי ספרו של בריאן טרייסי:-

אימון קריירה הוא תהליך התפתחות אישית בהיבטים הקשורים לתחומי העיסוק והוא נותן במה לפיתוח יכולות וכישורים של המתאמן וכן לניתוח מאפייני אישיות על מנת להתקדם מקצועית.

"כל מעסיק דורש תחומי ניסיון או כישורים שונים מעובדיו, אבל למרות הרקע המקצועי ההכרחי, לאישיות "תהיה ההשפעה הגדולה ביותר אם תתקבל לעבודה", אומר בריאן טרייסי, מחבר הספר "תרוויח את מה שאתה באמת שווה". אימון קריירה לכן נותן דגש להיבטים הקשורים לא רק לנסיון אלא במיוחד לחוזקות, ליכולות ולחסמים של עובדים ומנהלים. לפי טרייסי, שבע התכונות הבאות הן קריטיות, ולכן כדאי להתחיל להפוך אותן להרגל:

1. סקרנות ואינטליגנציה. טרייסי אומר ש-76% מהפרודוקטיביות ומהתרומה של עובד למערכת ייקבעו על ידי רמת האינטליגנציה, שתבוא לידי ביטוי ביכולת שלו לתכנן, לארגן, להציב סדרי עדיפויות, לפתור בעיות ולבצע את העבודה. אינטליגנציה מתייחסת גם להיגיון הבריא וליכולת להתמודד עם אתגרים על בסיס יומיומי. ככל שאתה סקרן יותר, סביר להניח שאתה אינטליגנט יותר – אז תתחיל לשאול שאלות.

2. יכולת מנהיגות, או השאיפה לקבל אחריות ולקחת סמכות. תתחיל בכך שתתנדב למשימות – בעיקר לכאלה שאף אחד אחר לא רוצה לקחת. ולא משנה מה תעשה – העיקר שלא תמציא תירוצים. לאף אחד לא אכפת מכך.

3. יושרה. כנראה שזו התכונה החשובה ביותר להצלחה ארוכת טווח – בחיים ובעבודה. כדי לרכוש את התכונה הזו, עליך להיות כן עם אחרים ועם עצמך. זה גם יוכיח למעסיק שלך שאתה נאמן.

4. חביבות. זה לא משנה אם אתה אוהב את זה, אבל עבודת צוות היא חלק מכריע להצלחה בעסקים. אם אתה לא יכול להוכיח שאתה מסוגל לעבוד עם אחרים, יש לך בעיה. "מעסיקים מחפשים תמיד אנשים שיכולים להצטרף לצוות ולהיות חלק ממשפחת מקום העבודה".

5. תחרותיות. התכונה הזו מפרידה יזמים מאנשים חכמים אחרים: היכולת להשלים את המשימות. זה אומר שאתה יכול לקבוע סדרי עדיפויות, להפריד את העיקר מהתפל ולהתרכז במשהו אחד עד שהוא מושלם.

6. אומץ. האם אתה מוכן לקחת סיכונים ולקבל אתגרים אפילו כשיש חוסר ודאות או סבירות גבוהה שתיכשל? טרייסי אומר שכדאי להמחיש זאת בראיון עבודה, למשל לשאול שאלות כנות וישירות על החברה, על התפקיד ועל העתיד שצפוי לך בארגון.

7. כוח פנימי. אם יש לך כוח פנימי, יש לך יכולת להתמודד בצורה טובה מול משברים ותהיה עקבי ועקשן כשדברים לא יילכו לפי התוכנית. הישאר רגוע והמעסיק שלך יבחין בכך.

כוח פנימי ומודעות הוא מרכיב מרכזי בתהליך אימון קריירה ואכן מעבודתי עם מנהלים ועובדים ומנסיוני ב-אימון מנהלים ו-אימון קריירה – התכונות הללו אכן חשובות. את סעיף 4 הייתי ממירה בכותרת 'עבודת צוות' שיש לה חשיבות גדולה ולסעיף 7 הייתי מחברת את המושג 'נחישות'  המהווה אבן דרך להצלחה. בנוסף, הייתי מדגישה את המושג 'למידה וצמיחה'.

להלן הקישור לכתבה כפי שפורסמה ב'דמרקר':

שבע תכונות שכדאי לאמץ כדי להצליח בעבודה

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה