בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון לקריירה – תנאים להצלחה

אימון קריירה -תנאים להצלחת המתאמן

אם אתם 'תקועים' בקריירה שאינה מספקת אתכם ומבינים שעליכם לקבל החלטות קריטיות כדי לצאת מהמצב – הגעתם למקום הנכון. כדי שאימון קריירה יצליח חשוב להבהיר מספר נקודות בתהליך:
עבודה – אימון יצליח רק אם המתאמן יהיה נכון לעבוד קשה במהלך האימון, לצאת מאזור הנוחות, לבחון דברים ולהגדיר יעדים ומשימות לביצוע על מנת להתקדם. מאמן אינו יכול לעשות את הדברים עבור המתאמן.
פתיחות – המתאמן צריך להגיע לאימון כשהוא פתוח לרעיונות חדשים , דרכים חדשות לביצוע וגישה חיובית לדברים שונים שיעלו בתהליך. גישה שלילית ומקובעות אינה מקדמת.
מחוייבות – המתאמן צריך להיות מחוייב לתהליך, מחוייב לעשייה ומחוייב לרצף המפגשים. חוסר עקביות בנושא לא יביא לתוצאות.
רתימה – מתאמן שבא לאימון על מנת לצפות בתהליך ולהקשיב למאמן – סביר שלא יתקדם. גם כאן, האחריות היא של המתאמן לרתום עצמו לטובת ניהול הקריירה שלו. המאמן מכוון, תומך ועוזר אך העשייה באחריות המתאמן.
שיקוף – תפקיד המאמן לשקף דברים ופעולות. מתאמן שקשוב לדברים הנאמרים , לומד מהם ומנתב את התובנות לפעולות שיקדמו אותו – יצליח. מתאמן שעסוק ב'להדוף' נושאים שאינם נוחים לו – סופו שיישאר באותו מקום ללא התקדמות. כמו בכל דבר בחיים – למידה והסקת מסקנות היא הדרך להצליח.
מוטיבציה וגמישות – שני מרכיבים אלו חיוניים בתהליך. ללא מוטיבציה ונחישות קשה להתקדם ביעדים. גמישות גם היא חיונית כדי לבחון דרכים חשדות לניהול וקידום הקריירה. חוסר גמישות 'תוקע' מתאמנים בנקודת ההתחלה ואינו מאפשר להם חשיבה יצירתית.

אימון קריירה אמור לתת מענה למספר שאלות עבור המתאמן: מה מתאים לו? האם להשאר בעבודה הנוכחית או לעזוב? (לעיתים אנשים ממהרים לעזוב מבלי למצות או אפילו לראות את האפשרויות הקיימות במקום העבודה הנוכחי) איזה משימות עליו לקדם על מנת להתקדם (תפקידים, השכלה, הכשרות וכו') ? מה עליו לעשות אחרת? (כששיטה אחת אינה עובדת עבורנו, צריך כנראה לשנות גישה או דרך עשייה).

ועכשיו, אם אתם מוכנים לתהליך ורוצים לנוע קדימה – אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לקריירה, אימון לשינוי קריירה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה