בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
בניית ביטחון עצמי בתהליך אימון אישי

שיפור ביטחון עצמי בתהליך אימון מתחלק לשני חלקים: חלק ראשון הוא הבנת תהליכים שגרמו לתחושת ביטחון עצמי נמוך והחלק השני הוא העשייה לשם בניית ביטחון עצמי.
החלק של ההבנה מאפשר לנו לחקור את הסיבות, לנתח ולהבין אותן ובכך בעצם להיות במקום של מודעות עצמית גבוהה. החלק השני מאפשר שינוי התנהגות, שינוי פעולות ועשייה למען הביטחון העצמי.
החלק השני כולל הצבת אתגרים אישיים בהם אנחנו יכולים לבחון עד כמה אנחנו מתקדמים בתהליך בניית ביטחון עצמי.

מה חשוב בתהליך בניית ביטחון עצמי?

הדרך הנכונה של בניית ביטחון עצמי היא תהליך של עשייה המאפשר לנו לראות בכל פעם את ההצלחות הקטנות שלנו ולכן מאפשר לנו להאמין יותר ביכולותינו. זהו תהליך של צבירת ביטחון על ידי עשייה.
ומה קורה עם כשלונות בדרכנו? כשלונות הם נקודת התורפה שלנו והם אלו שמושכים אותנו אחורה ומערערים את הביטחון. לכן, חשוב בתהליך אימון לנתח כל כשלון ולהבין מה גרם לו. הניתוח הוא חלק מהלמידה שלנו, הוא התנסות ונסיון בדרך להצלחות ותחושת מסוגלות.

חשיבות שיפור ביטחון עצמי

ביטחון עצמי הוא מרכיב חשוב ביותר בחיינו לחיים מאושרים, קידום והצלחות בתחומים שונים. מחסור בביטחון עלול להוות מכשול ביחסים בין אישיים, בזוגיות, בקריירה ובניהול והוא מהווה מעין מעגל סגור שממנו קשה לצאת לטובת הישגים.
לביטחון העצמי יש חשיבות רבה גם בעיני הסביבה. כשאנו משדרים ביטחון עצמי נמוך לסביבה, אנחנו נתפסים כאנשים שקשה לסמוך עליהם בהחלטות ובמעשים ולעיתים נוצרת עלינו תדמית שלילית משום שאנו נתפסים כאנשים לא חיוביים שאינם מאמינים בעצמם וביכולות שלהם. זוהי סיטואציה בה פחות יפנו אלינו, פחות יערבו אותנו, לא יתנו לנו לנהל ולהתקדם, לא יסמכו עלינו בנושאים שונים ותהליך זה מבודד אותנו מהצלחות. שיפור ביטחון עצמי הוא בעל חשיבות הן לנו, הן לסביבה בה אנו מתפקדים.
היות וביטחון עצמי אפשר ללמוד ולבנות הרי שהדרך ל בניית ביטחון עצמי היא לעשות דברים שאתם מאמינים בהם, לקחת סיכונים קטנים על מנת להמחיש לעצמכם את היכולת להתמודד ולא לחשוש מכשלונות קטנים בדרך, ללמוד מטעויות, לסגל התנהגות משל עצמכם שאינה נשענת כל הזמן על מה שאחרים מצפים מכם אלא על מה שאתם מצפים מעצמכם.

אם אתם מרגישים צורך בשיפור ובניית הביטחון העצמי שלכם – אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר ולתאם פגישת הכרות.

טלי פלד – מאמנת אישית
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת – שיפור ביטחון עצמי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה