בלוג האימון של טלי פלד
1
09/09/2014
כשהיד קלה על ההדק גם מעבר לשעות העבודה

תעצמו את העיניים ותחשבו על עולם תעסוקתי מושלם. בעולם הזה, אתם והקרובים אליכם הייתם עובדים הרבה פחות ממה שאתם עובדים כיום, וכשהייתם מסיימים את יום העבודה הקצר, הייתם מתפנים לפנאי, לחברים ולמשפחה. ועכשיו, בחזרה למציאות. יום העבודה בישראל הוא ארוך יחסית, ובנוסף, ישנם עובדים שנאלצים לעסוק בענייני הארגון גם כאשר הם בבית, לאחר סיומו של יום העבודה.

בגרמניה, שם חוקי העבודה הם מהמתקדמים בעולם, אסור כיום למעסיקים ליצור קשר עם העובדים שלהם בימי חג וחופשה. בנוסף לכך, כפי שנכתב ב'כלכליסט' לאחרונה, שוקלת שרת התעסוקה הגרמנית לעגן בחקיקה איסור של מעבידים להתקשר לעובדים שלהם מעבר לשעות העבודה. בגרמניה טוענים שהחקיקה המתגבשת תמנע עליית לחץ בקרב עובדים ומחלות נפש.

טלי פלד - אימון מנהלים

חשוב לשמור על איזון נכון. דוגמא לבוס שלא עושה זאת…

בישראל, בכל מקרה, לא מוכר לי מקרה של מחלת נפש כתוצאה מטלפונים מהמנהל בשעות הערב, אבל אין ספק שהדבר מטריד לא מעט עובדים גם כאן. חלק מהחברות הגדולות בגרמניה, כמו פולקסווגן ו-BMW, כבר הודיעו שהן אוסרות על מנהלים ליצור קשר עם עובדים לאחר שעות העבודה. האם המדיניות הזו נכונה? ואיפה עובר הגבול בין קידוש חיי הפנאי לצורך בזמינות של העובד?

"אבל בניו יורק עכשיו 10:00 בבוקר"

החקיקה המתגבשת בגרמניה עשויה להתברר כמבורכת עבור חיי הפנאי והמשפחה של העובדים, אבל היא עלולה לגרום לבעיות ואף לנזקים בחלק מהחברות. עולם העבודה של היום הוא עולם דינמי מאוד ומחייב פעמים רבות שינוי משימות, קבלת החלטות מהירה וכו'. לכן, בהחלט ייתכן שבארגון יחליטו שצריך להפריע לעובד או למנהל בביתו, משום שצריך לקבל החלטה חשובה או להיערך ליום המחרת בצורה שונה.

בנוסף, אנחנו חיים בעולם גלובלי ובו מיזוגים עם חברות מחו"ל, כמו למשל חברות אמריקאיות – דבר המחייב עבודה בשעות הערב בדרגים בכירים, אבל גם בדרגי ביניים ובעיקר בחברות היי-טק. בסיטואציה כזו, אין מנוס לעתים מלהפריע לעובדים בבית. העניין הוא לדעתי לא עצם ההפרעה, כמו המינון. לעתים היד של המנהלים 'קלה על ההדק' – הם ממהרים לטלפן לעובד או לקולגה שלהם מבלי לחשוב אם השיחה יכולה לחכות לבוקר.

טלי פלד - באנר עם רקע כחול

לכן, אם מדובר בתפקיד שמחייב זאת – חובה להגדיר את נושא הזמינות מעבר לשעות העבודה מראש, עוד בראיון העבודה ולא אחרי שהעובד התקבל לעבודה. כך הוא יוכל לשקול אם מתאים לו לעבוד במשרה שאלה הן דרישותיה. כאשר עובד מתקבל לעבודה מבלי שהוא מודע לדרישה להיות זמין, ואולי אף דחה הצעות אחרות, מדובר במעשה לא אתי.

קשה לכם? תתמודדו ותעבדו על זה

לעתים, גם כאשר אנחנו לא עובדים מול מדינות אחרות, ישנם מנהלים שמתקשרים לעובדים או לקולגות שלהם מעבר לשעות העבודה. מנהלים אלו ומנהלים בכלל, צריכים להבין שלעובד יש גם חיים פרטיים ועליהם לכבד זאת. בנוסף, מנהלים צריכים להבין שהאיזון של 'בית-קריירה' חיוני לעובד כדי לא להישחק, עבור הנפש, עבור זמן האיכות עם המשפחה או הזמן לעצמו. המחקרים מראים שעובדים כאלו רגועים הרבה יותר ולכן אפקטיביים יותר. במילים אחרות, כשאין הטרדות מיותרות, זהו מצב של Win-Win לארגון ולעובדים.

ישנם מנהלים שכבר מורגלים במשך שנים להתקשר לעובדיהם לאחר שעות העבודה ו'להציק' להם. איך ניתן לגמול אותם מההרגל הזה? מנהל 'נודניק' צריך בפירוש לעבוד על עצמו. עליו לדעת לנהל את הזמן שלו, כך שיתאפשר לו להפיק את המרב מהעובדים מבלי שיצטרך להטריד אותם בבית. מנהל שמציק הוא פעמים רבות גם מנהל שמבלה בעצמו יותר מדי בעבודה ולא מבין אפילו ברמה האישית מדוע חשוב האיזון גם עבורו.

אתם לא רוצים עובד מתוסכל…

כשהעובד רגיל לעבוד 'מצאת החמה ועד צאת הנשמה' ולהיות זמין גם כשהוא מגיע הביתה, הדבר מטבע הדברים ייצור שחיקה ותסכול מהעבודה ומהבוס. העובד יהיה נתון בתחושת ניצול מתמדת שלא תאפשר לו ליהנות מהפרטיות שלו (משפחה, ילדים, תחביבים וזוגיות למשל). במקרים קיצוניים של התקשרויות אובססיביות, העובד עלול במקרים מסוימים 'לסנן' את הבוס כדי לזכות לקצת שקט אחרי העבודה. כאשר האיזון נשמר, העובד יהיה זמין ויידע ששיחת הטלפון שהוא מקבל היא חד פעמית.

אם יש לכם שאלות או תהיות בנושא, אשמח שתיצרו איתי קשר. מעוניינים לשמוע פרטים על תוכניות האימון למנהלים? אתם מוזמנים לפנות אליי לתיאום פגישת הכרות ללא התחייבות:

1

  1. אני מכיר וחי את העולם הגלובאלי מעל שני עשורים. אני סבור שהגיע הזמן שעובדים ייקחו אחריות על חלוקת הזמן שלהם ולא יצפו ל"גאולה" בדמות חוקים ותקנות. כל פנייה מעבר לשעות העבודה צריכה לקבל התייחסות על פי חשיבות הנושא. ובל נשכח שחלק ניכר מאלו שמסיימים את יום העבודה מעבר לשעות העבודה "המקובלות" גם מתחילים את יום העבודה יותר מאוחר משעות ההתחלה "המקובלות". כמה אנשי היי טק מתחיל את יומם לפני השעה תשע בבקר ?
    My two cents

    אריה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה