בלוג האימון של טלי פלד
0
08/06/2017
אימון מנהלים – להצליח במקום לשרוד

ישנם מנהלים שמצליחים בתפקיד, ישנם אלו שרק מצליחים לשרוד בתפקיד. לעיתים זה תקופה ארוכה, לעיתים זה נקטע כאשר אי שביעות הרצון למעלה גדלה, כך או כך, הישרדות היא דבר שוחק, הישרדות אינה מצביעה על הצלחה, הישרדות נשענת לעיתים רק על מזל.

להצליח המקום לשרוד

למה יש מנהלים שרק שורדים לעומת כאלו שמצליחים?
כאלו שעומדים בציפיות מהם וכאלו שלא?
כאלו שמתקדמים וכאלו שלא?
כדי לעבור ממצב של הישרדות למצב של הצלחה נדרשות מיומנויות ניהול מגוונות. אני מחלקת אותן למיומנויות הצלחה מול ממשקים שונים בארגון המהווים 360 מעלות:

  • הצלחה אישית – עד כמה אני מצליח להתנהל בצורה אפקטיבית
  • הצלחה מול הכפיפים – עד כמה אני מצליח כמנהל של אנשים
  • הצלחה מול קולגות –עד כמה אני מצליח למצב עצמי מולם ולזכות בהערכה ושיתוף פעולה
  • הצלחה מול הבוס וההנהלה – עד כמה אני זוכה להערכה בשל הישגים, ביצועים, ניהול משימות ואנשים

מה נדרש ממנהל על מנת שיצליח בתפקידו מול כל הממשקים?

ניהול עצמי – לא מדובר רק על נושאים כמו ניהול מיטבי במסגרת הזמן אלא בעיקר על מודעות עצמית, מיקוד ויכולת למידה.
ככל שמנהל יותר מודע לעצמו כך יש לו את היכולת לעשות עבודה טובה בנושאים הבאים: לטפל בחסמים של עצמו, לשפר מיומנויות בינאישיות תקשורת בינאישית ויחסי עבודה, לעשות שימוש מיטבי בחוזקות שלו, להקשיב לאחרים. מודעות עצמית מצריכה אומץ כדי להיות מוכן לקבל ביקורת ומשובים מכל הסובבים אותנו בארגון אך ככל שתהיו יותר מודעים לעצמכם – כך תצליחו יותר.

בנושא המיקוד יש להבין את ליבת התפקיד – מה הציפיות מכם ומה הדגשים לעבודתכם תוך מיקוד בדברים החשובים שיקדמו אתכם. אם לא עשיתם תיאום ציפיות כמו שצריך עם הבוס, דעו כי לעולם לא מאוחר לכך.

למידה – הקפידו להיות עדכנים כל הזמן, לדאוג ללמוד ולהתפתח ברמה האישית והמקצועית כל העת.

ניהול כפיפים – גם פה לא מדובר רק בניהול משימות ואנשים אלא גם ביצירת תקשורת בינאישית טובה, בנייה נכונה של צוות והובלה שלו אשר תאפשר לכם להיות פנויים לנושאים החשובים, בניית מערכות יחסים המושתתות על אמון בקרב העובדים ופתיחות, גיבוש עובדים, התמודדות טובה עם בעיות משמעת, להתמקד במה שיקדם את הצוות/מחלקה ויזכה אותו בהערכה בארגון, גיבוש תוכנית עבודה מסודרת ולא עבודה לפי כיבוי שרפות ו'כאן ועכשיו'…

ניהול מערכות יחסים למול קולגות – המיצוב שלכם בארגון חשוב להצלחתכם ועל כן אל תימנעו מפוליטיקה ארגונית אלא היו חלק ממנה: לימדו על הארגון והאנשים, צרו קשרים עם קולגות, זהו דמויות מפתח/השפעה בארגון וצרו עימם קשרים הן אישיים והן מקצועיים ושתפו עימם פעולה. לימדו את מאזן הכוחות בארגון ומי יוכלו לסייע לכם בהמשך וטפחו את הקשרים עימם.

התנהלות מול הבוס/הנהלה – זכרו שאף מנהל/מנכ"ל אינו אוהב אנשים של בעיות. כולם רוצים אנשים של פתרונות ולכן אל תעסקו בקיטורים אלא הביאו פתרונות והצעות לייעול. התאימו עצמכם לסגנון העבודה של הבוס ולמה שחשוב לו, הראו נאמנות ואל תלכו רכיל…

ועוד קצת על להצליח במקום לשרוד:

היו ממוקדים במטרות שהוצבו לכם וחתרו לתוצאות על ידי שיתוף הצוות שלכם כך שיהיה מגובש ומחוייב. הימנעו מלהיות מנהלים ריאקטיביים (המגיבים לנעשה) והקפידו להיות פרואקטיביים (יוזמים) כי זה מה שמצופה מכם. היו אסרטיביים כי זו אחת המיומנויות שתסייע לכם רבות בתפקיד.טלי פלד, אימון מנהלים להצלחה

מספר שאלות חשובות יסייעו לכם להתמקד בהצלחה בתפקיד. נסו להשיב עליהם:

  • מה מבדל את הניהול שלי מניהול של אחרים באופן כזה שיביא לתוצאות והצלחות? אם תדעו להשיב על שאלה זו (שאינה פשוטה) תוכלו להיות ממוקדים בצדדים החזקים שלכם.
  • מה אני רוצה להשיג בתפקיד? מעטים חושבים על השאלה בתחילת דרכם אבל היא מהווה מצפן להצלחה ולקידום הקריירה.
  • מה אני מביא מעצמי לתפקיד (טאץ' אישי) שיזכה להערכה ויאפשר לי הובלה?
  • מהם שלושת הדברים שאם אתמקד בהם הם יאפשרו לי הצלחה? זו שאלה שאני שואלת מנהלים רבים והיא מאפשרת להם מיקוד בעשייה הניהולית.
  • אילו מיומנויות חסרות לי? מה עלי ללמוד או לשפר על מנת להצליח?


מה עוד יסייע לכם להצליח?

נשמע אולי מובן מאליו אבל ממש לא מובן וממש חשוב: מוטיבציה גבוהה, ענווה, יכולת עבודה ללא אגו ופתיחות מחשבתית. בעיתון 'פורבס' פורסמה לפני כשנה רשימת המנהלים הצעירים המבטיחים בישראל ואלו אופיינו בדחף לשעוט קדימה, ברצון להשפיע וביכולת הנדירה שלא להיכנע לפחד.

ומילה לסיום על אינטליגנציה רגשית
אינטליגנציה זו מהווה בסיס משמעותי להצלחות של אנשים, וודאי שבעולם הניהול המורכב והיא מתייחסת בעיקר לתחומים של תקשורת בינאישית, יחסי עבודה, מודעות עצמית גבוה, עבודת צוות ועוד. ככל שתשתפרו בתחום האינטליגנציה הרגשית – כך תועילו לעצמכם במישור האישי ולניהול שלכם במישור המקצועי.

ישנם הסבורים כי אינטליגנציה זו מולדת אך זו טעות. מדובר על יכולת נרכשת שיכולה להשתפר כל הזמן בעבודה אישית ובמודעות גדולה ולאפשר לנו כמנהלים להתנהל בצורה טובה בסיטואציות שונות ובמצבי לחץ, להיות קשובים לזולת: לעובדים קולגות וממונים תוך הבנת צרכיהם ורגשותיהם, להיות מסוגלים להניע עובדים בצורה שתאפשר להם למצות את הפוטנציאל האישי שלהם.

אם יש לכם שאלות או תהיות בנושא, אשמח שתיצרו איתי קשר. מעוניינים לשמוע פרטים על תהליך אימון מנהלים ? אתם מוזמנים לפנות אלי : 050-8380603

לקריאה נוספת – אימון מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה