בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
מאמנת אישית או מאמן אישי – מה עדיף

מאמנת אישית לחיים לשם הצלחות בתחומי החיים השונים

הנטיה הכללית שלי היא לומר כי אין הבדל בין מאמנת אישית למאמן אישי. בסופו של דבר איש מקצוע טוב ואמין הוא עניין של זהות האדם בו תבחרו, כישוריו, אופיו, השכלתו בתחום ונסיונו.
אולם, לאחר מספר שנים ומאות מתאמנים אני יודעת לומר כי ישנם מקרים בהם מתאמנים העדיפו מראש תהליך אימון עם מאמנת אישית ויש שהעדיפו עם מאמן.
מבחינתן של נשים, יש כאלו שחשות בנוח יותר להיות פתוחות עם נשים, יש כאלו המביאות לאימון נושאים הנחשבים ל'נשיים' יותר וסבורות כי אשה תבין לליבן ואולי אף חוותה רגשות וסיטואציות שהן חשות.
נשים נוטות להעלות באימון אתגרים הניצבים בחייהן כמו גידול הילדים, נושאים של זוגיות ויחסים וכן קונפליקטים של איזון בין חיי בית לקריירה וכן רצון במימוש עצמי וקידום בקריירה במקביל לאמהות ומשפחה.
עולם העבודה שהוא עדיין 'גברי' ומקשה על נשים, מציב בפניהן דילמות לא פשוטות ואתגרים רבים של הגשמה עצמית ולכן יש המעדיפות לעיתים אימון אישי עם מאמנת אישית שתהיה מחוברת לצרכים שלהן ותחוש הזדהות והבנה.
מבחינתם של גברים, תחושתי שפחות חשוב להם אם מדובר באשה או גבר ויותר חשוב להם נסיון, השכלה וכימיה אישית. יחד עם זאת נתקלתי במתאמנים שאמרו לי כי העדיפו אשה משום שהם סבורים שנשים 'חזקות' יותר בתחומים של הקשבה, הכלה, אמפתיה וכו'.
אני סבורה שמדובר בהרגשה אישית אך בסופו של דבר אימון עם מאמנת אישית או עם מאמן הוא אותו האימון וכולל את כל השלבים המנחים את רצף האימון – הקשבה, שאילת שאלות, הכוונה, עידוד, מטרות, יעדים ותוכנית פעולה.
מאמן אישי, כאמור, עם הכשרה ונסיון מתאימים יעשה את אותה העבודה והבחירה לטעמי אמורה לפיכך להיות רק עניין של תחושות, יכולת פתיחות ונוחות וכימיה בין מתאמן – מאמן.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון אישי, אימון אישי במרכז, קואצ'ינג אישי 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה