בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
מאמנת אישית לחיים

מי צריך מאמנת אישית לחיים ומדוע ?

החיים הם רוטינה השומרת אותנו עסוקים רוב הזמן ב'שוטף' באופן כזה שלעיתים אנו מתנהלים כמו טייס אוטומטי, או כמו שנהוג לאמר – ה'שוטף' שוטף אותנו…
אנחנו מדלגים ממשימה למשימה, מתפקיד לתפקיד, מקריירה לקריירה והחיים הופכים למסע של הישרדות: בית, עבודה, קריירה, ילדים, זוגיות ועוד עד כי אנו שוכחים מי אנו ומה רצינו להיות או לעשות. באופן מפתיע אנחנו גם הופכים להיות לעיתים מה שאחרים רוצים שנהיה וממלאים אחר הציפיות מאיתנו. סוג של קונפורמיות ולעיתים גורע מכך – צייתנות.
שגרת היומיום מאלצת אותנו 'לצוף' במירוץ החיים ולעיתים מקבלים החלטות 'בטוחות' יותר מהחלטות אשר נועדו לשרת אותנו, את האינטרס שלנו.
אימון אישי לחיים עם מאמנת אישית לחיים מאפשר לנו לקחת הפוגה ממרדף החיים ולשאול עצמנו מי אנחנו? מה אנחנו רוצים? פעמים רבות הרצון לתהליך אימון אישי לחיים מגיע ממקומות של חוסר מיצוי ולעיתים הוא מגיע ממקומות של משברים המכריחים אותנו לעצור ולהתבונן במה שקורה לנו.
תהליך אימון אישי לחיים שמלווה אותו מאמנת אישית לחיים מתחיל בשינוי אמונות, עמדות והתנהגויות שלנו שלנו שמגבילות אותנו ומונעות מאתנו לממש את הפוטנציאל שלנו בתחומים שונים בחיים – קריירה, זוגיות וכו'.
החיים מזמנים לנו אפשרויות מימוש רבות ובאופן מפתיע אנחנו מוותרים על חלק מן ההזדמנויות אך אין סיבה להיות תקוע לכל החיים במשהו שבמקרה הטוב משעמם או מתסכל אותנו (קריירה למשל) ובמקרה הגרוע מאמלל אותנו (זוגיות למשל).
תהליך אימון אישי לחיים אין פרושו להתחיל לעשות דברים בצורה שונה בחיינו אלא להתחיל לעשות את מה שאנחנו רוצים ועושה לנו טוב. ליווי מקצועי של מאמנת אישית לחיים מאפשר למתאמן להכיר את עצמו יותר להיות מודע, לייצר חזון משלו ולהיות בעל אומץ לעשות שינויים בחייו. השינוי חייב להיות פנימי ולא חיצוני שאלמלא – כל ההתנהגויות והרגשות תישארנה ללא שינוי.
אם אתרגם את הנאמר לנקודות מרכזיות הרי שבתהליך אימון אישי לחיים יש לעשות מספר צעדים מהותיים על מנת להצליח:
1. להבין מה מניע אותנו, להבין העדפות אישיות, כישורים ויכולות וצרכים פסיכולוגיים ורגשיים.
2. ליצור חזון אישי בבחינת העתיד המיטבי עבורנו בתחומים החשובים לנו. אם לא נדע מהו החזון שלנו – לא נדע את הדרך אליו.
3. להכין תכנית פעולה הכוללת יעדים ומטרות ומחוייבות לתוצאות. תהליך ללא מחוייבות חסר ערך.
4. להיות סובלני. דברים לא קורים ברגע והדרך רצופה במכשולים שיש לצלוח אותם. לא כולם יפרגנו לכם, לא לכולם יהיה קל עם שינויים שתעשו ואשר לחלקם תהיה השפעה על אחרים.

הדבר החשוב ביותר בתהליך אימון אישי לחיים הוא להיות אותנטיים עם מה שנכון עבורכם, אל תוותרו ואל תתנו לאחרים להניע אתכם או להשפיע. היו אדונים לחייכם. תהליך אימון אישי לחיים אינו פשוט ודורש אומץ נחישות וסבלנות אך הוא יביא אתכם להצלחות בחייכם.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת –מאמנת אישית לחיים – על ניהול רגשות, אימון אישי, אימון להצלחה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה