בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
מאמנת אישית – מחויבות ככלי ליצירת תוצאות

מהי מחויבות אישית וכיצד יוצרים אותה בעזרת מאמנת אישית?

מחויבות אישית היא מילה שמטבעה מעוררת פעמים רבות אי-נוחות בקרב מתאמנים משום ההבנה כי הגיע רגע האמת בו עלינו להתחייב. ברגע שהתחייבנו למטרה כלשהיא – משמע שעלינו לצאת מאזור הנוחות ולהתחיל לפעול ובמילים אחרות – בחיים האמיתיים על מנת להגיע לתוצאות יש לעזוב את ספסל 'הצופה' ביציע ולרדת למגרש, להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד קשה כמו כל שחקן במגרש.
על מנת שתהליך אימון עם מאמנת אישית יצליח, על המתאמן להיות מחוייב יותר מהמאמן למרות הפחדים המתעוררים, למרות הידיעה שהגיע רגע האמת בו עלינו לקחת אחריות ולהתחייב.
כאשר מתאמן מתחייב להצלחת האימון, המחוייבות שלו הופכת למקור הנעה פנימי והיא זו המאפשרת קיומו של תהליך מוצלח שיביא לשינוי, קידום והצלחה.
ישנם מתאמנים המתחייבים להצלחה אך אמירה אינה מספקת והמבחן האמיתי בא לידי ביטוי במעשים. אלו בלבד יראו מחוייבות אישית אמיתית לפעולה.
מנקודת מבטי בתור מאמנת אישית , אם נתבונן על ההישגים שלנו בעבר נראה כי בכל המקומות בהם הצלחנו והשגנו מטרות שהיצבנו לעצמנו – היתה מחוייבות טוטלית שלנו. המטרות שהצבנו היו כנראה מאד משמעותיות עבורנו על מנת שנתחייב עבורן.
מחוייבות אישית אם כך היא בחירה שמתאמן נוטל על עצמו ויש בה החלטה האומרת כי אנו מוכנים לשלם מחיר על מנת לעמוד בבחירה זו.
לעומת זאת השארות במקום 'הנוחות' (זוגיות גרועה, עבודה מתסכלת וכו') אינה באמת נוחה לאורך זמן, היא מקנה לנו בטחון ואנו נצמדים אליה אך לאורך זמן היא הופכת לאזור הקושי שלנו בו החיים מפסיקים לחייך אלינו ואנו מחליטים שלא לוותר לעצמנו. זהו רגע האמת – רגע בו אנו הופכים את השפה למעשה, בו מילים כמו 'נשתדל' החסרות מחוייבות ומקנות תחושת חופש (אם ילך – יופי, אם לא – לא נורא) משתנות לטובת הכרזה בפני עצמנו ובפני הסביבה, לטובת קיום פעולות, לטובת עמידה במילים ומשימות מבלי לעצור באמצע ועל אף הפחדים ואי הנוחות שבדרך.
מחוייבות אישית בתהליך אימון עם מאמנת אישית יוצרת עשייה, עשייה יוצרת הצלחה. אין דרך אחרת ליצור הצלחות.
תהליך אימון אישי עם מאמנת אישית עוזר למתאמנים ליצור מחוייבות אישית ולקבל החלטות אמיצות וליישמן.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה