בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
מאמנת אישית – מימוש עצמי אינו עניין של גיל

מימוש עצמי כחלק מהתפתחות אישית

כ מאמנת אישית אני חווה מתאמנים רבים המגיעים לאימון כתוצאה מחוסר שביעות רצון בחייהם וחוסר מימוש עצמי. אני נשאלת לא פעם באשר לגיל ולנושא המימוש העצמי – האם לא מאוחר מידי? האם אפשרי? כיצד עושים זאת ? בחרתי לשתף אתכם בסרטון הממחיש בצורה הטובה ביותר כי הגיל אינו חסם בנושא מימוש עצמי ומנסיוני בתור מאמנת אישית אומר כי החסם הוא רק הפחדים והאמונות המגבילות שלנו באשר ליכולותינו.
כאשר מדובר ב מימוש עצמי בתחום הקריירה עולים בנוסף פחדים וחששות הנובעים מאי הידיעה כיצד לעשות שינוי, מהפחד מתגובת הסביבה ומהפחד הקשור לשיקולי הכנסה, דהיינו החשש מפגיעה או ירידה בהכנסה.
רות בן ישראל היתה משפטנית, פרופסור מן המניין וכלת פרס ישראל לחברה ומשפט. עד גיל 74 היתה כוהנת גדולה בתחומה, אבל אז, החליטה לעשות הסבה מקצועית. היא תרמה את ספרייתה המשפטית, מחקה מהמחשב כל זכר לעבודתה הקודמת ונרשמה לקורס גרפיקה ממוחשבת. מאז היא לא מפסיקה לצייר וגם הפכה ביד המקרה לרקדנית על הבמה. "החלטתי שבכל חמש שנים אשנה עיסוק" היא אומרת . זהו סיפורה של אישה אחת שמאמינה שרק אדם שמממש את עצמו הוא אדם מאושר, ואין שום קשר לגיל.
אני מניחה שרבים מכם יאמרו שמדובר באישה שנמצאת בשלב בו היא יכולה להרשות לעצמה, לפחות מבחינה כלכלית, לעשות שינוי. הצדק עימכם. מורכב יותר לעשות שינוי כאשר הנכם מחויבים גם להכנסה ועדיין מציאות תהליכי האימון בכל התחומים: אישי, קריירה, ניהולי – מוכיחים כי מימוש עצמי אפשרי והוא רק עניין של רצון, החלטה, הכוונה והתמדה וכן – הוא גם עניין של אמונה והתגברות על חסמים.
להלן הלינק לסרטון מעורר השראה המוכיח לנו כי מימוש עצמי אפשרי אם רק רוצים:

מימוש עצמי – רות בן ישראל

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה