בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
מיומנויות ניהול

מיומנויות ניהול – למי, למה, מתי?

העידן הדינמי והמורכב של היום אינו מאפשר למנהלים להסתפק בידע המקצועי ובהשכלה שלהם אלא מצריך מיומנויות שיאפשרו ניהול אישי מיטבי וניהול כפיפים להצלחה. מיומנויות ניהול אינן בבחינת כישורים מולדים אלא נלמדות/נרכשות בצורות שונות (סדנה, אימון, חניכה ועוד) ומהוות חלק נכבד מ 'ארגז הכלים' של מנהלים בעידן הנוכחי.
מיומנויות ניהול נדרשות למנהלים בתחילת דרכם במעבר בין 'עובד מוכשר' ל'-מנהל מצליח' אך לא רק, הן מהוות כלי ניהולי חשוב גם לדרג הביניים וגם למנהלים בכירים.
מיומנויות ניהול מאפשרות למנהלים להתמודד עם סוגיות ניהול פשוטות וגם מורכבות, עם שיפור ביצועים ועם הובלת תהליכים ואנשים.
מחקרים עדכניים מוכיחים אף הם כי מקצועיות וידע אינם מספיקים ללא כישורי ניהול וכי מנהלים שהצליחו היו אלו שהביאו עימם יכולות בינאישיות גבוהות, מנהיגות, כריזמה, ביטחון ויכולת הנעת תהליכים ואנשים.
מיומנויות ניהול, כאמור, הן טכניקות נלמדות אשר מאפשרות למנהלים להשתפר, להיות אפקטיביים, ממוקדים ועם יכולת גבוהה יותר לניהול והובלת כפיפים ולהשגת מטרות והן אינן בבחינת המלצה אלא הכרח בעידן הניהול הנוכחי.

מהם הנושאים המרכזיים בתחום מיומנויות ניהול?

ניהול אפקטיבי / ניהול זמן
ניהול ישיבות
קבלת החלטות
ניהול משימות וכפיפים
יצירה, ניהול והובלה של צוותי עבודה
ניהול לפי ערכים
תקשורת בין אישית
שימור והנעת עובדים
ביטחון עצמי ותקשורת אסרטיבית
מנהיגות
ניהול שיחות (משוב, ראיון ועוד)
הקשבה בניהול
האצלת סמכויות
הובלת תהליכי שינוי
אמון בניהול
אחריות אישית
מצוינות אישית
שימוש בחוזקות אישיות
מיומנויות ניהול בתהליך אימון אישי

הניהול בעידן הנוכחי עבר מניהול על פי ידע לניהול המתבסס על ידע אך עיקרו ניהול הומני ולכן מנהלים נדרשים לפתח מיומנויות ניהול ולהפגין אינטליגנציה רגשית גבוהה. השילוב של השניים יביא מנהלים להצלחות עסקיות ואישיות.
את הידע המקצועי – יש לכם. לי יש את הנסיון הרב בעבודה עם מנהלים כדי לעבוד איתכם יחד על הקנייה ושדרוג מיומנויות הניהול בתהליך קצר וממוקד של אימון אישי. השילוב שלכם כמנהלים ושלי כמאמנת בתהליך אימון אישי מעצים, הוא שיאפשר לכם קפיצת מדרגה אישית וניהולית והצלחות.

אם אתם מנהלים הרוצים לשדרג את מיומנויות הניהול שלכם ולעשות קפיצת מדרגה אישית וניהולית להצלחה, או מנהלים בכירים/מנכ"לים המעוניינים בתהליך אימון דיסקרטי לשיפור מיומנויות, או מנהלי משאבי אנוש/מנהלים בכירים המעוניינים לפתח מנהלים ע"י הקניית מיומנויות ניהול בתהליך אימון אישי – אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר ולבחון יחד כיצד אוכל לסייע לכם.

טלי פלד – קואצ'ינג למנהלים / מיומנויות ניהול
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון, מרכז
050-8380603

לקריאה נוספת – קואצ'ינג למנהלים, פיתוח מנהלים, פיתוח מנהלים בארגונים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה