בלוג האימון של טלי פלד
0
01/08/2013
פיתוח מנהלים – המנהל כמנהיג

על מנהלים ופיתוח מנהיגות – האם אפשרי ?

מפגש אימון מרתק שהיה לי עם נועם (שם בדוי), סמנכ"ל בהייטק, הציף את נושא המנהיגות. כשנועם נכנס לתפקידו הוא הוביל שינויים רבים במחלקה שניהל אשר הובילו לשינויים בחברה כולה, אך שינוי, כפי שכולם יודעים, אינו עובר חלק ו'זוכה' ללא מעט התנגדויות וצריך לדעת כיצד לנהל שינוי. השינויים שנועם הכניס לנוהלי וסגנון העבודה היו הכרחיים. לא ניתן היה להמשיך בדרך בה התנהלה המחלקה עד כה אם רוצים להגיע לפיתוח מוצרים איכותיים ותוצאות עסקיות טובות. ברמה ההגיונית השינויים, כאמור, היו הכרח. ברמה הרגשית הם היוו קושי לחלק מהעובדים הכפופים לו ולקולגות. נועם היה נחוש בדרכו. אני כמאמנת תמכתי בו גם ברגעי משבר כשנדמה היה לו שלא יצליח לחולל שינוי.

הזמן וההתמדה של נועם, כמו גם אופן הניהול שלו, עשו את שלהם. הצוות היה מונע בתחילת הדרך מכוח הסמכות של נועם (Rulership) והוא הסביר לי שאין להם ברירה והם 'זורמים' איתו וכי אין בזה משום מנהיגות ועל כן לא ניתן לדבר על המושג Leadership. עברו מספר חודשים ובאופן שלא הפתיע אותי… הצוות החל לאט 'להתאקלם' לאווירה החדשה שהביא נועם למשרד, הבין את הלוגיקה שבניהול שלו והתחיל ליישר קו ואף להנות מהניהול החדש. בהתייחס לקולגות, מנהלים במחלקות אחרות, טען נועם שהוא מצליח כן לראות מנהיגות בניהול שלו משום שהם אינם כפופים לו ובוחרים ללכת בדרך שהוא מתווה מתוך רצון והבנה כי זו הדרך הנכונה והרצויה להתפתחות החברה.

מנהיגות מהי?

ההתפתחויות החיוביות הביאו אותנו למפגש אימון בנושא מנהיגות וכריזמה ונועם העלה את משפטו של אריסטו שתמצת את המונח מנהיגות באומרו: " מנהיגות מסתכמת באתוס, לוגוס ופאתוס", דהיינו, אמינות, הגיון ודיבור לרגש. הנימוק של אריסטו אכן משכנע. לוגיקה היא דבר מובן שהרי טיעון שכלי מאפשר קבלת הסכמה בקרב העובדים והמנהלים. אמינות נדרשת ממנהיג על מנת שילכו אחריו והיא באה לידי ביטוי הן באמון שרוחשים לו, הן בכך שהוא חי כל כולו את המטרה המשותפת ומשדר זאת לקהל בצורה אמינה. לגבי הפאתוס שהוא הדיבור לרגש המאפיין אנשים כריזמטיים – נועם לא היה בטוח שזו אכן תכונה שניחן בה. אני דווקא סברתי בשונה ממנו כי ניחן בה אלא שהוא אינו נותן לה דרור ושם 'ברקסים' לעיתים. לעומת זאת, טענתי כי ככל שעובר הזמן, נועם חש יותר ביטחון בתפקידו ומצליח להתנהל יותר בטבעיות ואין לי ספק שהכריזמה תוכל לתפוס את מקומה לאט.

מפגש האימון היה מרתק ובו כמובן ניתחנו את הסגנון הניהולי של נועם, את דרכי הפעולה ועוד והוא גרם לי להרהר שוב באשר ליכולת להנהיג – האם היא רק אתוס, לוגוס ופאתוס? האם היא מולדת? האם נרכשת? האם כל אחד יכול להנהיג? האם נדרשים כישורים מיוחדים לכך?

ישנם שיאמרו כי מנהיגות היא תכונה מולדת, היא אופי של אדם, היא מקבץ של תכונות המאפיינות מנהיגים. אני סבורה אחרת. אני חושבת שמנהיגות נרכשת והיא אפשרית גם למי שלא היה כזה בצעירותו. נכון, יש פה גם שילוב של אופי וכישורים אך כמאמנת אני חושבת שחלק גדול ממה שקורה לנו הוא באחריותנו ודברים רבים ניתן להשיג בעזרת למידה. גם מנהיגות. מנהיגות מתחילה למעשה בתוכנו, במה שאנחנו מחליטים להיות ולכן היא אינה קשורה לאחרים ולאיך שהם מתייחסים אלינו אלא לאופן בו אנו מתייחסים לעצמנו. לכן, אם מנהל מחליט להיות מנהיג, להוביל אנשים ולהניע אותם לעשות דברים – זו כבר התחלה. ההמשך קשור לאנשים ולמערכות היחסים שאנו מפתחים עימם, להתנהגויות שלנו כמנהיגות ולמטרות שאנו מציבים. אי אפשר לנהל מתוך מנהיגות ללא מערכות יחסים טובות ומפרות, ללא שאנשים סומכים עלינו באופן שמאפשר לנו להוביל אותם.

מנהיגות היא דבר שניתן ללמוד אותו, היא כוללת השקפה אישית, התפתחות אישית והיא גם מחויבות אישית לדרך שבה מנהלים רוצים להוביל למען מטרות שונות. מנהיגות מתחילה בצעדים קטנים לעבר מטרות קטנות ומתעצמת עם הגדלת המטרות. מנהיגות פירושה לייצר מצבים ולא להגיב למצבים, להיות פרואקטיבי ולא ריאקטיבי.

נושא המנהיגות נחקר על ידי חוקרים דגולים במשך עשרות שנים בהקשרים של אופי, גנים, כשרונות, ראייה מתוך חזון ועוד. מחקרים רבים נעשו בתחום ותורות שלמות פותחו סביב השאלה כיצד הופכים למנהיגים. ואני, יותר מכל מאמינה שיותר מאופי, כשרון, אחריות ותכונות חשובות נוספות, הרצון והתשוקה להוביל לעבר מטרות שמאמינים בהם, האמונה בדרך והנחישות הם הבסיס שעליו ניתן לשדרג מיומנויות אישיות וניהוליות, יכולות וכישורים על מנת להנהיג. להנהיג פרושו לקחת אחריות, להיות מחוייב, לעצב את הנסיבות, להניע אחרים ולהוביל. להנהיג ניתן רק מתוך דחף ותשוקה לעשייה ויצירה ולכן מי שמרגיש שיש לו את זה , יכול לטעמי להתפתח ולפתח את יכולות המנהיגות שלו. איני מדברת כמובן בשלב זה על מנהיגות ארצית, עולמית וכו' אלא על המנהיגות המתחילה שהיא לחלוטין אפשרית. וכמו שאמר פיטר דרוקר, אבי תורת הניהול:

"Management is doing things right. Leadership is doing the right things" .

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

 לקריאה נוספת – פיתוח מנהלים, מיומנויות ניהול

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה