בלוג האימון של טלי פלד
0
31/05/2018
פיתוח מנהלים צעירים – מי סופר אותי?

פיתוח מנהלים – מנהל יקר, האם אתה 'סופר' אותי?

שירי (שם בדוי) הגיעה אלי לליווי אישי מתוסכלת. ערכנו שיחת הכרות, שירי רהוטה וחדה ומה שמשך את תשומת ליבי וחוזר לצערי לא מעט פעמים היה האמירה על הבוס: "הוא לא סופר אותי".

נסיוני בליווי מנהלים צעירים הוכיח לי שלא תמיד הארגון או הבוס 'סופרים' את המנהל הצעיר. למה כוונתי? לא תמיד מסתכלים על המנהל ברמה האישית, לא תמיד באמת מקשיבים לו, לא תמיד דעתו חשובה, לא תמיד חשוב להשקיע בו ולפתח אותו, לעיתים קל לעקוף את סמכותו ולפנות ישירות לעובדיו ובכך להקטין אותו….

לעיתים התחושה ,כפי שמנהלים עימם אני עובדת, מבטאים אותה, היא : אני שקוף….

פיתוח מנהלים – מה רוצים מנהלים צעירים ועובדים?

אז מה רוצים מנהלים צעירים ועובדים בכלל? שיקשיבו להם, שיאפשרו להם להתבטא, שיאפשרו להם למידה והתפתחות, שישקיעו בם, ש'יספרו' אותם… ובעודי מהרהרת בנושא, התחלתי לקרוא כתבה במגזין דמרקר שחיברה אותי למה בעצם רוצים עובדים בכלל, מה חשוב להם, מה הופך חברה לטובה וכדאית לעבוד בה עבורם.

כמידי שנה, כך על פי הכתבה, ערך המגזין 'פורצ'ן' סקר על מנת להבין מיהי החברה שהכי טוב לעבוד בה. המגזין דמרקר מדווח כי מדובר בסקר שהקיף מליוני עובדים ביותר מ-50 מדינות עם מדדים לדירוג ובהם: מדדים מסורתיים כמו מודל עיסקי, אסטרטגיה, ניהול פיננסי נכון אך גם מדדים עדכניים כמו צמיחה, מיצוי הפוטנציאל האישי, ערכים, חדשנות, רמת אמון השוררת בחברה, אפקטיביות במנהיגות.

פיתוח מנהלים – כמה תובנות חשובות מציין המגזין בעקבות הסקר:

1.      הכנסות החברות שהציגו ציונים גבוהים במדדים השונים צמחו במהירות פי שלושה לעומת חברות שקיבלו ציונים נמוכים.

2.      דור המילניום, מי שכבר עכשיו מהווה חלק ניכר מכוח העבודה בארגונים, מצפה מארגונים לספק להם מקום עבודה עם משמעות, איזון ופיתוח קריירה.

3.      בעקבות תנועת #metoo עלה הנושא של יחס לנשים במקומות העבודה ואי-שוויון בין המינים בתחומים שונים כולל שכר.

4.      תפקידם של מנכ"לים משתנה ועליהם להוביל גם מהלכים של שיפור הגיוון התעסוקתי חברתי ושוויון בעבודה.

5.      היחס לעובדים והאווירה במקום העבודה הינם גורמים חשובים, אם כי שכר ותנאים לא פחות (ביטוח רפואי, הפרשות לפנסיה וחופשות).

פיתוח מנהלים – החברות המשקיעות

במקום הראשון בסקר נמצאת חברת התוכנה האמריקאית 'סיילספורס' העוסקת בשרותי מיחשוב ענן ופתרונות תוכנה. החברה מעסיקה 17,400 עובדים ברחבי העולם (כולל בישראל) והיא קפצה השנה למקום הראשון לאחר שבשנה שעברה היתה במקום השמיני.

הסיבה – הנהגת תרבות ארגונית המעודדת פעילות פילנתרופית של העובדים !

כן…כן… מסתבר שעובדיה מקבלים תשלום עבור 56 שעות עבודה בשנה בגין התנדבות בקהילה.

נתון מעניין נוסף – החברה מאתרת עובדים מצטיינים שלא קודמו במשך 18 חודשים ומוצאת להם אתגרים חדשים.

במקום השני בדירוג  נמצאת הרשת הקמעונאית ווגמנס (רשת קטנה יחסית לוולמארט וטארגט) אשר הכנסותיה בשנת 2017 היו 8 מיליארד דולר (לשם השוואה הכנסות וולמארט היו 485 מיליארד), לעומת זאת החברה השקיעה 50 מליון דולר בפיתוח הקריירה של עובדיה ב-2017.

בעשיריה הפותחת היתה גם חברת היעוץ Boston consulting group  שהשקיעה 100 מליון דולר בבניית תוכנית עבודה גמישה לעובדים בתעשיה שפועלת 24 שעות ביממה. החברה מאפשרת גמישות בשעות, שילוב חיי משפחה ולימודים עם העבודה.

חברת דלויט ממוקמת במקום ה-11 בדירוג והיא השקיעה 300 מליון דולר בהקמת מתחם להכשרת עובדים (מכונה 'אוניברסיטת דלויט'). נתון מעניין : אפל, גוגל, פייסבוק, אמזון אינן מככבות ברשימה.

 

מתעניינים בפיתוח מנהלים אישי כמנהלים פרטיים? בפיתוח מנהלים צעירים בארגון כמנהלי מש"א האחראים על כך? דברו עימי 050-8380603

לקריאה נוספת – כניסה לתפקיד ניהולי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה