בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
קואצ'ינג אישי

קואצ'ינג להתפתחות אישית ומקצועית

קואצ'ינג אישי בתחומי העצמה אישית, מימוש עצמי, קבלת החלטות, ביטחון עצמי, אסרטיביות, תקשורת בין אישית ועוד. ליווי של מאמנת אישית בכירה עם נסיון רב באימון.

בעשור האחרון עלתה המודעות העצמית כחלק מהתפתחות הפסיכולוגיה החיובית והמימוש העצמי ונחשפנו לתהליך הנקרא קואצ'ינג אישי. עיקרו של התהליך הוא אימון לשם התפתחות וצמיחה אישית במטרה להשיג מטרות בחיים ולשפר מיומנויות והוא תהליך מובנה.

קואצ'ינג אישי – מהו?

קואצ'ינג אישי הוא למעשה אימון אישי, תהליך קצר וממוקד שמתמקד בשתי שאלות:
1. לאן המתאמן רוצה להגיע בחייו האישיים או המקצועיים? מטרה זו מתורגמת ליעדים ואבני דרך וסופה – תוצאות.
2. מה המתאמן מוכן לעשות על מנת להגיע למקום זה?

קואצ'ינג אישי בוחן את ההווה ומאפשר להתאמן להציב מטרות בתחומי החיים השונים אשר יקדמו אותו. להבדיל מעולם הפסיכולוגיה הוא ממעט לנבור בעבר, מתמקד בעתיד והוא תהליך קצר וממוקד הנע בין 12-16 מפגשים.
קואצ'ינג אישי הוא תהליך של משמעת עצמית, מודעות גבוהה והתפתחות אישית למי שרוצה להגיע למטרות גבוהות והוא גם תהליך של שינוי חשיבה ואף הרגלים מגבילים. תפקידו של המאמן לעזור למתאמן לשנות הרגלים, אם נדרש לכך, ולעזור לו להטמיע הרגלים חדשים שיקדמו אותו שהרי אם מתאמן ימשיך לעשות מה שעשה עד כה (ללא הצלחה וקידום) , סביר שימשיך לקבל את אותן התוצאות.
לשינוי הרגלים מקום חשוב בתהליך קואצ'ינג אישי. אנו נוטים לחשוב שההרגלים שלנו הם חלק מהאישיות שלנו אך מחשבה זו היא מעין פרדיגמה החוסמת אותנו פעמים רבות.
הרגלים הם מה שאימצנו לנו ועל כן ביכולתנו לשנות אותם. עלינו לבחון את ההרגלים שלנו בתהליך קואצ'ינג אישי ולראות אילו מהם משרתים אותנו ואילו לא.

קואצ'ינג אישי כתהליך בחירה

קואצ'ינג אישי הוא תהליך של בחירה מודעת לרצון שלנו להיות במקום טוב יותר, לקיחת אחריות על החיים שלנו ועל הקידום וההצלחות שלנו. בבסיס הרעיון של קואצ'ינג אישי עומדת הגישה האומרת כי לאדם היכולת לבחירה חופשית בכל תחום וכי בכוחו לשנות את התנהלותו ואת מציאות חייו אם ישנה את האופן בו הוא רואה את המציאות ועל ידי כך ישנה את דפוסי פעולתו על מנת להגיע לתוצאות והצלחות.
חוששים? לא בטוחים אך מרגישים צורך בשינוי? אני פה בשבילכם. בואו לפגישת הכרות ללא התחייבות ונבחן מהן המטרות שלכם וכיצד נוכל לקדם אותן.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון אישי אימון להצלחה, אימון אישי לחיים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה