בלוג האימון של טלי פלד
0
17/02/2013
קואצ'ינג למנהלים בארגונים

מי צריך קואצ'ינג למנהלים ?

קואצ'ינג למנהלים צובר 'תאוצה' בארגונים רבים בעולם ואף בישראל, במיוחד בשנתיים-שלוש האחרונות. הסיבה לכך נעוצה במענה שמספק אימון מנהלים לצרכי הארגונים.
המאה הנוכחית מאופיינת בשינויים טכנולוגיים רבים, תחרות מתמשכת על פלחי שוק וליבו של הצרכן, בצורך להתייעל, להתחדש, להמציא ולשפר ובעיקר לייצר יתרון ולשרוד בשוק תחרותי הולך וגדל.
על מנת להיות ארגונים וחברות מובילים ורווחיים לא די ביצירת מוצרים, פרסום, שיווק ומכירות. רוב הארגונים מבינים כי עוצמתם היא פועל יוצא של מרכיב ההון האנושי ויכולותיו.
ארגון יציב וחזק מושתת על הון אנושי איכותי אמנם אך גם על עובדים נאמנים, יצירתיים, שבעי רצון. ארגון שכזה מבין כי תחלופת עובדים הינה 'רעה חולה' המסבה נזק עצום לארגון הן מבחינה פיננסית, הן מבחינה מקצועית ואינה תורמת למורל של שאר העובדים.

הדרישה ההולכת וגדלה לתהליך קואצ'ינג למנהלים היא תגובה לצרכי ארגונים רבים: הצורך בלמידה מתמדת, שיפורים עסקיים, שדרוג ופיתוח מנהלים, תמיכה במנהלים חדשים בתחילת דרכם, במעבר לתפקידי ניהול בכירים ועוד.
להון האנושי בארגונים יש ערך רב לא פחות מכסף והשקעות פיננסיות שהרי ההון האנושי הוא מקור כוחו של הארגון והמשאב המרכזי עליו נשען הארגון ואימון מנהלים תומך במנהלים באופן המאפשר פיתוח יכולותיהם כך שיפיקו תוצאות עסקיות טובות.

נשמע פשוט? אז זהו שלא… קואצ'ינג למנהלים בארגונים הוא תהליך מורכב העושה שילוב בין המנהל כאדם, כאינדיבידואליסט, לבין הארגון כמערכת סבוכה בעלת צרכים עסקיים משלה.
כאשר מאמנים מנהל בארגון מגדירים יחד עם מי שממונה על המנהל את מטרות האימון. אלו יכולות להיות מטרות עסקיות כמו שיפור ביצועים ותפוקות אך גם מטרות 'רכות' כמו יחסי אנוש, קבלת החלטות, עבודת צוות ועוד. ישנם מנהלים מוכשרים המביאים תוצאות טובות אך הם מנהלים שקשה לעבוד עימם בשיתוף וזו סיבה מצוינת לאימון עבור אותם מנהלים.

קואצ'ינג למנהלים בארגונים אמנם קשור לאסטרטגיה העיסקית ויעדי הארגון אך במקביל עוזר למנהלים להכיר עצמם טוב יותר, להבין היכן החוזקות שלהם ומאידך היכן נקודות התורפה שלהם ובעיקר מאפשר להם להבין כיצד מתמודדים עם תובנות אלו כמנהלים בשוק עסקי תחרותי ובעבודה מול כפיפים וקולגות.
ועל אף שנדמה כי יש באימון משקל רב למיומנויות ה'רכות' – אין הדבר כך ואימון מנהלים במיטבו הוא אימון שמאפשר בסופו של תהליך מדידה של המטרות והיעדים אשר נקבעו בתחילת האימון.

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות על אפקטיביות קואצ'ינג למנהלים מוכיחים כי במקביל להעלאת המודעות העצמית של המנהלים, השבחת כישורים בינאישיים ותקשורת טובה עלו ביצועי מנהלים אשר עברו אימון שכן אימון אישי מקצועי למנהלים משלב בין ההתפתחות האישית של המנהל לבין צרכי הארגון, מחבר אותו למטרות ומטפח תרבות ארגונית הפועלת לרווחת הארגון כולו. המחקרים מראים כי החזר ההשקעה בגין אימון מנהלים (ROI) הוא מדיד והתוצאות שמפיקים הן המנהלים, הן הארגון, מייצרים החזר השקעה עצום בפרמטרים רבים בו הוא נבחן.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון מנהלים,  קואצ'ינג למנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה