בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
קואצ'ינג למנהלים

קואצ'ינג למנהלים – מחקר גלובלי בנושא

מחקר גלובלי מקיף שנעשה בשנת 2009 ב- 162 מדינות מלמד על פעילות ענפה של קואצ'ינג למנהלים בכל העולם ועל כך שיותר ויותר ארגונים מכניסים את תהליכי קואצ'ינג למנהלים לתוך הארגון ככלי לפיתוח מנהלים אשר ההשקעה בו הינה אפקטיבית ובעלת תוצאות מרשימות לארגון ולמנהלים יחד.
קואצ'ינג למנהלים הוא תהליך פיתוח קצר וממוקד המאפשר למנהל להאיץ את התפתחותו האישית והמקצועית במקביל, להעלות את רף המודעות העצמית שלו לטובת ביצועים והישגים ולשדרג את יכולותיו הניהוליות.
התהליך הוא בבחינת win-win הן למנהל, הן לארגון שכן הוא מהווה התפתחות אישית מואצת למנהל אשר תוצאותיה הן לטובת הארגון. קואצ'ינג למנהלים הוא תהליך בו המטרות נקבעות על ידי המנהל בתאום עם הממונים עליו בכדי שיתנו מענה לצרכי הארגון.

על מה חשוב להקפיד בתהליך קואצ'ינג למנהלים כדי שיצליח?

• שהמנהל המתאמן ירצה בתהליך, יכיר בו כבעל ערך עבורו ויהיה מחוייב לו
• שיהיה תיאום ציפיות משולש: בין המנהל המתאמן, מנהלו הישיר והמאמן באשר לנושאי האימון
• שתהיה כימיה עם המאמן שתאפשר פתיחות והצלחה בתהליך

זה המקום להבהיר כי בשונה מתהליך יעוץ ארגוני, תהליך קואצ'ינג למנהלים הוא כזה בו היעדים, הדרכים להשגתם והתשובות באות מתוך עולם התוכן של המנהל המתאמן. פילוסופיית האימון גורסת כי המתאמן הוא המומחה בתחומו והתהליך מאפשר לו בעזרת מודעות גבוהה להגיע להצלחות גדולות ולמקסם את הפוטנציאל הגלום זו. קואצ'ינג למנהלים כולל חקירה עצמית ועוזר למנהלים אשר 'טובעים' בים המשימות לעשות מיפוי צרכים אישי/ניהולי וארגוני נכון, לצאת משגרת היומיום ולחשוב על תפקידם, תיפקודם ומטרותיהם בפרספקטיבה אחרת בעזרת מאמן אישי המציע מבט שונה ורחב בהרבה מזה שהם מורגלים בו.
המנהל יציף במהלך האימון סוגיות חשובות המעסיקות אותו, יבחן מה מניע אותו, מה חוסם אותו, מה יאפשר לו הצלחה והתקדמות, מה אפשרי עבורו ומה לא.

נושאים המתאימים לתהליך קואצ'ינג למנהלים

• כניסה לתפקיד (מנהלים צעירים), מעברי תפריד, כניסה לתפקיד ניהולי בכיר
• אתגרים של ניהול בכיר (סמנכ"ל / מנכ"ל)
• מיומנויות ניהול – ניהול אפקטיבי, תקשורת בין אישית, שיפור ביצועים, הנעת צוות, הובלת עובדים,
• אסרטיביות וביטחון עצמי בניהול, גיבוש זהות ניהולית, בחירת ערכי ניהול ואפיון סגנון ניהול וכו'.
• איזון חיי בית-קריירה

אם אתם מנהלים הרוצים לעשות קפיצת מדרגה אישית וניהולית להצלחה, אם אתם מנהלים בכירים או מנכ"לים המעוניינים בתהליך אימון דיסקרטי, או שאתם מנהלי משאבי אנוש או מנהלים בארגון המעוניינים בקואצ'ינג למנהלים הכפופים לכם – אני מזמינה אתכם להפגש איתי ולבחון יחד כיצד אוכל לסייע לכם:

טלי פלד – קואצ'ינג למנהלים | אימון מנהלים בכירים
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת – אימון מנהלים, פיתוח מנהלים, אימון מנהלים צעירים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה