בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
שיפור ביטחון עצמי

העבר הוא המקור שלנו אך ההווה הוא העתיד שלנו. בטחון עצמי 'נשען' על אמונות שסיגלנו לנו ועל עברנו ונסיוננו ואם זה לא היה מוצלח במיוחד תהיינה לו השלכות על ההווה. אם נתמקד בתהליך שיפור ביטחון עצמי בהווה – נשפר תחומים רבים בחיינו ונגיע להישגים טובים ומערכות יחסים ותקשורת בין אישית משופרות.

הילדות שלנו כוללת את תחושת הבטחון והמסוגלות שהעניקו לנו הורינו (ובמקרה הפחות מוצלח – שלא העניקו), את התמיכה והעידוד. ההווה שלנו נשען על חוויות הכשלונות שלנו המשפיעים על הבטחון שלנו, מערערים אותו או מחזקים אותו, על מה שהסביבה משדרת לנו, ועל מה שאנו משדרים לעצמנו.
בניית ביטחון עצמי היא בסיס לכל פעילותנו ומערכות היחסים שלנו. כאשר יש לנו ביטחון עצמי נמוך הוא אינו מאפשר לנו להגיע להישגים טובים ולמערכות יחסים מוצלחות.

כיצד נעשית בניית ביטחון עצמי ?

בניית בטחון עצמי נשענת על מספר תחומים והם:
ניתוח של הכשלונות וההצלחות שחווינו בעבר
גילוי והבנה של היכולות, הכישורים והעוצמות שלנו
הבנה של אמונות ופרדיגמות שמחבלות בתחושת בטחון עצמי שלנו (אני לא שווה, לא מספיק טוב, לא מסוגל…)
בחינה ושינוי של צורת החשיבה השלילית שלנו
חשיפה של כוחות פנימיים והצפתם על מנת שיתמכו וישרתו את הבטחון העצמי שלנו

מהם התוצרים של שיפור ביטחון עצמי ?

התוצרים של תהליך בניית בטחון עצמי מתפרסים על פני תחומים רבים כמו: חיזוק אמונה ביכולות שלנו, בטחון ואומץ להתמודד עם דברים ולאמר דברים שפחדנו לאמר, חיזוק האסרטיביות שלנו, התנהלות לפי מה שנכון לנו ללא חשש מפני תגובות אחרים.
בניית בטחון עצמי פרושה בטחון בדרך שלי, בהחלטות שלי, פרושה שאני מחליט ומוביל ולא מגיב לאחרים או חושש.
כפועל יוצא מתהליך בניית בטחון עצמי עולה תחושת הסיפוק והרוגע ומתבססת ההכרה כי הכול בשליטה שלי. זהו למעשה הבטחון העצמי – היכולת לנווט את חיינו לבדנו לעבר יעדים שאנו מציבים לנו מבלי להיות תלויים או מושפעים מאחרים וללא חשש.
שיפור ביטחון עצמי מעניק תחושת מסוגלות גדולה ועצמאות גדולה. הוא מאפשר להתנהל ולהחליט בצורה עצמאית בשל הכרה ביכולות ובמסוגלות והוא מאפשר לנו לחיות גם ללא חיזוקים או אישור של אחרים.
בניית ביטחון עצמי תומכת בתחומים שונים בחיים כמו : קידום בקריירה, עמדות ניהול, סוגיות משפחה, יחסים בזוגיות, מימוש פוטנציאל אישי ועוד.
אימון אישי לבניית בטחון עצמי מיועד לכל מי שרוצה להתקדם, ליצור תדמית חזקה, לעבוד על אסרטיביות, ליצור קשרים חברתיים וזוגיים, לצאת מהתנהלות של ריצוי אחרים, לדעת להציב גבולות, להפסיק להיות תלותי.
רוצים לבנות או לשפר את הביטחון העצמי? – מוזמנים ליצור עימי קשר ולתאם פגישת הכרות:

טלי פלד – שיפור ביטחון עצמי
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת – בניית ביטחון עצמי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה