בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
שיפור הדימוי העצמי

שיפור הדימוי העצמי

דימוי עצמי נמוך הוא הרגשה סובייקטיבית של הפרט המתייחסת לחוסר יכולתו להתמודד מול משימות ואתגרים שונים בהצלחה וכן לחוסר שביעות רצונו מהתכונות שלו, יכולות שלו והישגים שלו. הפרט תופס את עצמו כחסר מסוגלות משום שהוא בעל דימוי עצמי נמוך.
לעיתים התחושה היא: אני כשלון, אני לא שווה, אני לא מסוגל ואמירות אלו הן בבחינת נבואה המגשימה את עצמה – אם כך נאמין על עצמנו, הרי זה מה שיקרה.
דימוי עצמי נמוך קשור אם כך קשר הדוק לתחושת מסוגלות. אז איך מתירים את הקשר?
כדי להתיר את הקשר צריך לבחון האם יש בסיס לאמונות הפרט על עצמו או שלא, או שאלו פרדיגמות שאימץ לעצמו עם השנים מבלי לבחון אותן שוב עד כי הן שולטות היום בדימוי העצמי שלו.
כאשר אמונות כאלו שולטות בנו, הן יוצרות דימוי עצמי נמוך אשר משפיע על כל תחומי החיים והעשייה שלנו בדרך שאינה מאפשרת לנו להתקדם, להתמודד עם מצבים ולהגיע להצלחות.

שיפור הדימוי העצמי בתהליך אימון אישי

שיפור הדימוי העצמי הוא תהליך של התבוננות לתוכנו. ראשית עלינו להבין מי אנחנו – מה היכולות שלנו, מה האמונות שלנו, מה החסמים שלנו, מה החוזקות והחולשות שלנו. שנית, עלינו לבחון מתי האמונה אינה נכונה ואינה מיטיבה איתנו ולסלק את כל האמונות המגבילות. לאחר מכן עלינו לבחון כיצד הכישורים שלנו והחוזקות יכולים להוות בסיס לתהליך שיפור הדימוי העצמי שלנו. עלינו לצאת ממאזן שלילי של כשלונות למאזן חיובי של הצלחות כדי להעריך את עצמנו באופן חיובי ולא באופן שלילי וכדי שנהיה מסוגלים להרבה יותר ממה שאנו סבורים שיש ביכולתנו לעשות.
שיפור הדימוי העצמי הוא תהליך של הבנת הכשלונות שלנו למען יצירת ההצלחות שלנו. רק כשנבין מדוע והיכן אנחנו נכשלים – נוכל להבין מהן היכולות שלנו וכיצד להצליח וכן נוכל ללמוד כישורים חיים חדשים שיתמכו בהצלחות. רצף הצלחות קטנות תהיינה בסיס התפיסה העצמית שלנו ובכך בסיס שיפור הדימוי העצמי.
שיפור הדימוי העצמי הוא תהליך בו הפרט מגבש את הערך העצמי שלו והביטחון העצמי שלו לא דרך המשקפיים של אחרים, כפי שהם רואים אותו, ולא דרך קבלת אישורים או צורך להוכיח את עצמו לאחרים אלא דרך בניית התדמית שלו בעיני עצמו. הדרך הנכונה להגיע לכך היא על ידי חיזוק אמונה עצמית – להאמין בעצמכם וביכולות שלכם. אם אתם לא תאמינו – גם אחרים לא יאמינו בכם.
בנוסף, שינוי מחשבתי למחשבות חיוביות ואופטימיות – שינוי זה יוביל אתכם לביטחון עצמי גבוה יותר ואמונה באשר ליכולת ההתמודדות שלכם.
אם אתם חשים צורך להעלות את הדימוי העצמי שלכם לטובת חיים של סיפוק, התמודדויות אפקטיביות ויצירת הצלחות אישיות, אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר:

טלי פלד – שיפור הדימוי העצמי
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת –דימוי עצמי וחשיבותו, שיפור ביטחון עצמי, אימון לאסרטיביות

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה