תהליך האימון

1הכרות ומיפוי – איתור האתגר האמיתי של המתאמן

תהליך אימון אישי ידרוש ממך אומץ

אומץ לצאת מול האתגרים שלך ולהתמודד. אבל, לפני קו הזינוק יש לנו משימה משותפת: לאתר את האתגר האמיתי של האימון. זה נשמע פשוט אבל לעיתים קצת חמקמק. לדוגמה, הגיע אלי מתאמן, מנהל בכיר בארגון מוביל, אשר לא הצליח לבנות תחתיו צוות מוביל ומחובר ליעדי הארגון. מטרת האימון, כפי שהוצהרה על ידו, הייתה שיפור יכולת הניהול העצמי שלו ושל הצוות שעובד תחתיו. לאחר בירור האתגר האמיתי שלו, הבנו יחד שנושא האימון קשור לקושי שלו לאפשר לעובדים בצוות עצמאות, לשחרר את הצורך בשליטה ולדעת להביע הערכה לביצועי הצוות. כתוצאה מכך, העובדים בצוות היו מתוסכלים וחסרי מוטיבציה. מטרת האימון השתנתה לפיכך למיקוד בתפיסה הניהולית שלו ובתקשורת הבין-אישית.

 

2עבודה על האתגר האישי של המתאמן

הצבת האתגר המרכזי מול העיניים

יוצאים לדרך, יש לנו נושא או מספר נושאים לטיפול: נושאי האימון אותם בחרנו באומץ. מעכשיו מתמקדים באחד מהם. בחדר האימון ננתח את התהליך שאתם עוברים – התהליך שיוצר את הקושי. נביא אותו למודעות שלכם. לא תמיד זה קל ולמען האמת, אנחנו כל כך אינטליגנטים עד שקשה לנו להבחין בכך שבמו ידנו יצרנו את הקושי – אנחנו המקור. עם המודעות הזו נחזור ליום יום שלנו – יש לו תפקיד מרכזי.

 

למציאות וליום יום יש תפקיד מרכזי בתהליך אימון אישי

הם מזמנים התנסות ואימון מול האתגר שעליו בחרתם להתאמן. אל תטעו, המציאות תזמן לכם את האימון, אתם רק צריכים להיות מודעים לכך שהיום יום הוא חלק מתהליך האימון. אדריך אתכם כיצד לאסוף את ההתנסויות האלה ונתמודד עמם יחד בחדר האימון. נבין מה אפשר היה לשפר, איפה הקושי ונחשוב על שיטות לשינוי דפוסים מעכבים.

 

3התמודדות ושינוי דפוסים

הדפוסים המעכבים שיצרנו 'משרתים' אותנו

אנחנו מרוויחים מהם משהו: את אזור הנוחות בו קל ונוח יותר להישאר מאשר להתאמץ ולהשתחרר באומץ מדפוסים ומחשבות מעכבים. למשל: מנהל שסולד מפרזנטציה מול קהל, מפתח דפוס של הימנעות מפרזנטציות ודיבור מול קהל בתירוצים של "קשה לי עם זה", "זה לא האופי שלי", "אני לא טוב בזה". האם אמירות אלו נכונות? פעמים רבות התשובה היא – לא. מדובר על קושי רגשי ולא על יכולות.

 

הדפוסים מושרשים עמוק בתוך התודעה והופכים לטבע שני שלנו. היכולת להיפטר מהם מתחילה בהכרה בכך שהם מעכבים אותנו ושאנו יצרנו אותם. בתהליך האימון נאתר את אותם דפוסים ונסגל הרגלים אחרים שיהוו את המפתח לשינוי ויציאה מהדפוסים המעכבים. לפעמים מדובר בדפוסים שקשה לנו להסיר והם כמו עול על צווארנו. במקרים אחרים, שינוי קטן גורם להם להסתלק מחיינו. כך או כך תצאו מחדר האימון אל החיים שיזמנו לכם בחינה לדפוסים הישנים מול החדשים. תצטרכו לבחור. בחירה והתמדה הם המפתח לצמיחה גם כאן.

 

4תוצאות

מתוך נקודת המוצא שאיתה התחלנו במפגשים הראשונים, נבחן את התוצאות

במהלך המפגשים תוכלו להבחין בשינוי בהתנהלות. האחריות במקרה הזה היא שלכם, לקחת את המעבדה שבנינו בחדר האימון לתוך המציאות היום יומית שלכם כדי שתדעו בכל שלב, מהו האתגר? מה הוא בא ללמד אתכם? וחשוב מכל, כיצד אתם צולחים אותו בהצלחה! היכולת שלכם לשעוט קדימה תלויה באנרגיה שתיצרו ובמוטיבציה שתגלו כדי לדחוף את עצמכם למקומות שתחפצו. אני אהיה כאן כדי לכוון את הספינה ולתת לכם כלים לניווט חייכם 'במים העמוקים'.

 

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

הצצה לחדר האימון

זה חדר האימון שלי. מהחדר הזה שום דבר לא יוצא.
כאן מציבים מטרות, מתמודדים עם האתגרים, משפרים מיומנויות ובונים כוחות לקראת המציאות החדשה שביקשתם ליצור לעצמכם, לקראת הפסגות שתרצו לכבוש. מוזמנים להיכנס. 

16789

“האימון העסקי חידד לי מיהו קהל המטרה של העסק שלי, מהו הערך המוסף שלי ללקוח ומהן דרכי השיווק הנכונות עבור העסק”

(עצמאית בתחום המתנות)

“תודה על הליווי התומך והמעצים ועל הכלים ומיומנויות הניהול שאיפשרו לי מעבר מוצלח לתפקיד ניהולי בכיר”

(מנהל בכיר בתחום השילוח הבינלאומי)

“האימון לקריירה עזר לי לעשות סדרי עדיפויות ולנווט את עצמי למשרה הנכונה עבורי אשר תאפשר לי כאמא איזון בחיים”

(מנהלת בכירה בענף הפרסום)

“אימון המנהלים איפשר לי לשפר התקשורת הבין אישית מול כפיפים שלי ומול קולגות ולשפר את מערכות יחסיי בעבודה וגם במשפחה”

(סמנכ"ל בהיי-טק)

“תהליך אימון לקריירה חידד לי את כישוריי וחוזקותיי והעניק לי אומץ לבחון אלטרנטיבות לשינוי קריירה”

(מנהל פיתוח בהיי-טק)

“האימון האישי עזר לי לטפל בדימוי ובביטחון העצמי ולהיות יותר אסרטיבית בהתנהלות שלי בתחום הקריירה ובחיים האישיים”

(מנהלת בחברת השקעות)

“האימון האישי שיפר את הדימוי העצמי הנמוך שלי ועזר לי לבנות ביטחון עצמי גבוה לשם התמודדות טובה בחיי”

(סטודנטית לארכיטקטורה)

“תהליך האימון עם טלי סידר לי את המחשבות בראש ויצר שינוי משמעותי שהוביל לשיפור באחוז המכירות”

(מנהל בחברת אלקטרוניקה)

בחזרה למעלה